śr., 19 sty 2022

Więcej gości Hala Stulecia już nie pomieści! VI edycja Wrocław Motorcycle Show zakończona

-

Tłumy zwiedzających, niezliczone uśmiechy i niepowtarzalna, ciepła atmosfera – tak zapamiętamy tegoroczną edycję Wrocław Motorcycle Show. Niezłą ofertę nowości uzupełniła mocna reprezentacja customów, a każdy odwiedzający mógł liczyć na rozmowę i poradę.

Więcej zwiedzających Hala Stulecia już nie pomieści” – te słowa, wypowiedziane na zakończenie Wrocław Motorcycle Show przez organizatora, Wojciecha Kleszczewskiego, najlepiej oddają to, co działo się w miniony weekend we Wrocławiu. Ogrom miłośników szeroko rozumianej kultury jednośladowej z jednej strony nieco zaskoczył organizatorów i wystawców, z drugiej spowodował, że wszyscy czuli się jak na ogromnym, wesołym przyjęciu.Zamiast importerów motocykli stoiska wystawili współpracujący z nimi dealerzy – trudno powiedzieć, żeby negatywnie odbiło się to na zainteresowaniu czy estetyce stoisk – każde z nich przeżywało prawdziwe oblężenie, a do niektórych modeli, jak Kawasaki H2, Ducati Panigale czy BMW R1200GS trzeba było stać w kolejce.

WMS2016-3Zdecydowanie najmocniejszą stroną Wrocław Motorcycle Show były customy – Unikat, Kolec Customs czy Radium Motorcycles to tylko niektóre warsztaty prezentujące swoje dzieła podczas imprezy. Pomysłowość konstruktorów nie znała żadnych granic – wśród prezentowanych customów znalazły się zarówno motocykle z silnikami 125 cm3, jak i te wyposażone w potężne V-twiny. Oglądając profesjonalnie przygotowane maszyny trudno było oprzeć się wrażeniu, że polscy tunerzy stanowią ścisłą światową czołówkę.

Night Roarer - ten custom zwyciężył w plebiscycie publiczności
Night Roarer – ten custom zwyciężył w plebiscycie publiczności

Choć we wrocławskiej Hali Stulecia trudno było znaleźć nowości najpopularniejszych firm, nie brakło motocykli wzbudzających emocje. Sporym zainteresowaniem cieszył się elektryczny motocykl Brammo, który od czasu do czasu bezgłośnie przemykał między stoiskami. Najwięcej ochów i achów wzbudzała jednak Honda Africa Twin, wokół której kłębiły się tłumy motocyklistów.

WrocławMotorcycle Show2016 (52)
Najnowsze kombinezony Modeki już wkrótce pojawią się w naszych testach

Na scenie targów zwiedzający mieli okazję zapoznać się najnowszymi ofertami producentów i dystrybutorów odzieży motocyklowej. Pokazy firm Modeka, Dane i Moto Klan przyciągały tłumy ludzi. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się wywiady z podróżnikami, stunterami i innymi ciekawymi osobistościami świata motocykli.Na zainteresowanych czekał specjalny pokój, w którym odbywały się imprezy towarzyszące – prelekcje podróżników, kursy dla kierowców motocykli 125 cm3, warsztaty dla dzieci i wiele innych. Tereny wokół Hali Stulecia opanowali zaś mistrzowie gymkhany i freestyle’u, którzy prezentowali niezwykłe ewolucje.

WrocławMotorcycle Show2016 (47)
Frekwencja dopisała jak nigdy

Szósta edycja Wrocław Motorcycle Show nie zawiodła – magiczne miejsce, jakim jest Hala Stulecia w połączeniu z perfekcyjną organizacją pozwoliły zwiedzającym poczuć benzynę płynącą w ich żyłach. To jedyne takie targi motocyklowe, w których nie ma dystansu między zwiedzającymi a wystawcami.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i pozwolili się poznać osobiście. Organizatorom dziękujemy zaś z świetnie spędzone dwa dni.

Galeria zdjęć

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Junak 121 2022 – powrót króla pragmatycznej uniwersalności… [dane techniczne, cena, opis, opinia]

Junak 121 to motocykl, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez polskich motocyklistów i to już chwilę po jego premierze na rynku. Jego...

Benelli pracuje nad jeszcze większym silnikiem. Czy to zapowiedź TRK 900?

Benelli coraz śmielej rozpycha się na europejskim rynku, ale żeby jednak utrzymać się na nim, a przede wszystkim być nadal mocno konkurencyjnym, musi wyjść...

Wójcik Electric Race – pierwszy wyścig motocykli elektrycznych w Polsce

No i stało się! Elektryki będą ścigać się także w Polsce. Wójcik Racing Team zamierza zorganizować pierwszy wyścig motocykli elektrycznych, który odbędzie się na...

Koniec bezkarności motocyklistów – nowe fotoradary będą bronią na fanów jednośladów

To prawda, dotychczas motocykliści mogli czuć się na drogach wyjątkowi, bo w pewnym stopniu byli bezkarni. A wszystko za sprawą tego, że zarówno fotoradary,...

Jaki prezent dla motocyklisty? Wieszak na kombinezon i kask motocyklowy GP BOX

Motocykliści są szczególną grupą, która posiada sporą wiedzę i doświadczenie, a także wiele rozwiązań testuje na własnej skórze. Fani jednośladów dokładnie zdają sobie sprawę z...