Wiadomo, kim był motocyklista, który zginął w Świdnicy po policyjnym pościgu i dlaczego uciekał

-

Kilka dni temu, 12 maja 2023, w Świdnicy doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty, który chwilę wcześniej uciekał przed policyjnym pościgiem. Jak podają miejscowe media, ścigany 37-letni mężczyzna miał istotny powód, by nie zatrzymać się do kontroli.

Wracamy na chwilę do sprawy, którą opisywaliśmy przed kilkoma dniami. Przypomnijmy: w piątek 12 maja wałbrzyscy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli łamiącego przepisy motocyklistę. Ten zignorował dawane mu sygnały i zaczął uciekać. 20-kilometrowy pościg drogą krajową nr 35 zakończył się w miejscowości Słotwina pod Świdnicą z powodu usterki radiowozu. Uciekający motocyklista prawdopodobnie nie zorientował się w sytuacji i w dalszym ciągu szybko jechał ulicami miasta. Na skrzyżowaniu ulic Ofiar Oświęcimskich i Tołstoja uderzył w wyjeżdżające auto. Zginął na miejscu. 

Jak podaje dolnośląski portal doba.pl, uciekający 37-latek był mieszkańcem powiatu jaworskiego. Dlaczego zdecydował się na taki krok? Ponieważ był poszukiwany dwoma listami gończymi i najprawdopodobniej bał się aresztowania. Teraz okoliczności całego zdarzenia bada Prokuratura Rejonowa w Świdnicy.

Tak jak poprzednio, mocno namawiamy do reagowania na sygnały dawane przez policjantów i zatrzymywania się do kontroli. Ucieczka jest zawsze bardzo złym pomysłem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY