Wakacje w Hiszpanii to wymarzony sposób spędzania czasu dla motocyklisty i jego rodziny. Sprzyjają temu bogata oferta turystyczna, cudowne, widokowe drogi i atmosfera relaksu, której próżno szukać gdzie indziej.

Hiszpania przyciąga motocyklistów jak magnes. Świetnie utrzymane drogi zachęcają do odkrywania nowych miejsc i zachwycania się widokami, które potrafią przyprawiać o zawrót głowy. Słońce i ciepły wiatr już od marca zapraszają zmęczonych długą zimą i obiecują udany wypoczynek. Na motocyklowe wakacje w Hiszpanii warto zabrać swoją rodzinę – każdy będzie mógł robić to, co kocha najbardziej.

Za Tavertet można oglądać nieziemskie widoki na masyw Les Guilleries

Gdy miłośnicy słońca wygrzewają się na piaszczystych plażach Costa Brava, ruszaj na bajecznie kręte trasy masywów Les Guilleries i Guilleries-Savassona. Są one prawdziwym wyzwaniem dla motocyklowego warsztatu. Tutaj prawidłowa technika nie wystarczy – w wielu miejscach trzeba bardzo uważać na kamienie leżące na drodze, pasące się miejscami owce i to, co zwierzęta po sobie pozostawiają.

Okolice Girony obfitują w niezwykłe drogi i krajobrazy

Obowiązkowym punktem motocyklowej wycieczki jest Tavertet – leżąca w górach maleńka miejscowość, która ukrywa prawdziwy skarb – nieziemski widok na jezioro Panta de Sau. Tutaj potęga przyrody naprawdę potrafi wprawić w zachwyt. Aby go doświadczyć trzeba jednak dojechać kawałek szutrowym szlakiem.

Plaże Costa Brava zachęcają do leniuchowania na słońcu

Poza tymi pięknymi drogami koniecznie trzeba odwiedzić jedną z maleńkich kawiarenek i tapas barów, gdzie za kilka euro można spróbować lokalnych smakołyków i wyśmienitej kawy. Zawsze w towarzystwie eleganckich dżentelmenów i wiecznie ciekawych dzieciaków. Wszyscy oni zadają wiele pytań i chętnie opowiadają niezwykłe historie, zupełnie nie przejmując się faktem, że nie znasz hiszpańskiego.

Tossa de Mar – złocisty piasek i piękny zamek

Podczas planowania wyjazdu motocyklowego pojawia się często problem – jak pogodzić rodzinny wyjazd i motocyklowe wakacje w Hiszpanii? W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty sprawdzonego biura turystycznego z dobrą ofertą rodzinną w interesującej okolicy. TUI ma znakomitą ofertę wakacyjną, którą łatwo dopasować terminem i miejscem do motocyklowych planów.

Tym sposobem można wspólnie spędzać wieczory na pięknej plaży Tossa de Mar lub Lloret de Mar, wymieniając się wrażeniami z tego, co każdy kocha najbardziej – odkrywania wspaniałych dróg Katalonii, plażowania, kąpieli w morzu i hiszpańskiego słońca.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ