Lato w mieście oznacza przede wszystkim hałas, rozgrzany do czerwoności asfalt oraz mnóstwo turystów. Są jednak miejsca, do których można uciec, aby odetchnąć. Wybierz się w rejs statkiem po Wiśle, odpocznij w cieniu drzew na Polu Mokotowskim, pospaceruj wokół Jeziorka Czerniakowskiego lub odwiedź jeden z kilku odkrytych basenów. Oto Warszawa w letniej odsłonie!

Podczas wakacyjnego wypadu do stolicy Polski dobrze znać lokalizacje, które sprzyjają ochłodzie i pozwalają złapać oddech podczas wielogodzinnego zwiedzania obowiązkowych atrakcji.

Warszawa ­– relaks w wodzie

Nic tak nie orzeźwia podczas upałów jak woda. Miłośnikom żeglugi na pewno spodoba się kameralny rejs statkiem po Wiśle. Można go odbyć w ciągu dnia oraz w nocy, podziwiając po drodze tętniące życiem nadrzeczne bulwary, strzeliste wieżowce majaczące w oddali oraz ruchliwe mosty łączące prawą i lewą część miasta. Rejsy organizowane są przez różne linie turystyczne, których przystanie usytuowane są wzdłuż Bulwaru Karskiego. Warto również skorzystać z tramwaju wodnego ZTM pływającego na 1,5-godzinnej trasie od Centrum Nauki Kopernik do mostu Siekierkowskiego. A na tych, którzy wolą bezpośredni kontakt z wodą, czekają odkryte baseny czynne przez całe lato. Do najchętniej odwiedzanych należą m.in. te w Parku Kultury w Powsinie, gdzie znajdują się również domki turystyczne, park linowy oraz boiska sportowe. W Ośrodku Moczydło na Woli organizowane są nieodpłatne zajęcia Aqua Zumba dla dzieci, natomiast w Parku Szczęśliwickim czekają baseny z krętymi zjeżdżalniami i fontannami wodnymi. Ceny biletów całodziennych to koszt rzędu 15–25 zł.

Atrakcje w Warszawie – spacerem przez miasto

Atrakcji nie zabraknie również dla tych, którzy wolą odpoczywać na lądzie. Na nich czekają pełne zieleni warszawskie parki – np. porównywane do nowojorskiego Central Parku Pole Mokotowskie, gdzie w cieniu drzew można urządzić rodzinny piknik lub po prostu zrelaksować się na leżaku. Na jego terenie znajduje się m.in. ścieżka Ryszarda Kapuścińskiego oraz Biblioteka Narodowa, a ponadto organizowane są warsztaty dla dzieci, pokazy filmowe, turnieje golfowe i zawody Latających Psów. Miłośnikom wylegiwania się w słońcu na pewno przypadnie do gustu plaża położona w rezerwacie przyrody Jeziorko Czerniakowskie. Przy brzegu wydzielono kąpielisko, nad którego bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR, a w niedalekiej przyszłości powstać ma tu strefa sportu.

Uciekając przed upałem, warto obrać kierunek na Łazienki Królewskie, czyli zespół pałacowo-ogrodowy założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na jej terenie znajduje się udostępniony do zwiedzania Pałac Na Wyspie, pełna tropikalnych roślin Nowa Pomarańczarnia połączona z restauracją Belvedere oraz Klub Cavallo, do którego należy Akademia Sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy.

Co jeszcze można robić w Warszawie?

Miłośnicy aktywnego wypoczynku powinni poszukać schronienia przed słońcem w Hangarze 646 zlokalizowanym na Wale Miedzeszyńskim oraz przy Domaniewskiej. Jest to pierwszy w Warszawie park trampolin, gdzie można nie tylko poskakać, ale także zanurkować w basenie z gąbkami, zagrać w zbijaka lub poćwiczyć w stylu street workout. Podobną rozrywkę oferuje Stacja Grawitacja, w której dodatkowo skorzystać można z poduszki powietrznej przeznaczonej do nauki akrobacji, platformy zeskokowej, boiska do koszykówki oraz toru przeszkód. Ciekawym pomysłem na ucieczkę od upału jest relaks w centrum wellness, w którym można odprężyć się podczas masażu lub skorzystać z prywatnego basenu. Profesjonalnymi strefami odnowy, a także restauracjami i barami serwującymi orzeźwiające drinki dysponują wszystkie dobre hotele w Warszawie.

O warszawskich atrakcjach opowiada pracownik sieci AccorHotel s. On wie, co przyciąga turystów do Warszawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here