Triumph przygotowuje nową wersję popularnego nakeda Street Triple. Wesja GT otrzyma kilka modyfikacji, które pozwolą na odbywanie dłuższych podróży oraz mocniejszy silnik o nieco większej pojemności.

Pomysł na turystycznie ubranego nakeda nie jest nowy – Suzuki miało w swojej ofercie Bandita 1250 GT już siedem lat temu. A jednak to właśnie teraz niepostrzeżenie nisza, jaką są turystyczne nakedy, zyskuje na popularności.Triumph nie potwierdził oficjalnie prac nad nową wersją Street Triple, ale nieoficjalnie mówi się o sporej mobilizacji sił i środków. Przyczyną jest ujawniony niedawno KTM SuperDuke GT – motocykl, który może być groźnym konkurentem maszyny z Hinckley. Street Triple GT otrzyma szereg modyfikacji, których celem będzie uprzyjemnienie dalszych podróży – rozbudowaną przednią owiewkę z szybą, gniazdo 12V, akcesoryjne kufry, ale przede wszystkim większy silnik – pojemność ma wynieść ok. 800 cm3.     Stylistyka zostanie dopasowana do większych modeli – nowy Street Triple GT otrzyma zatem elementy wyglądu Tigera, ale, jak zapewniają nieoficjalnie przedstawiciele producenta, naked zachowa swój indywidualny charakter.

Na razie brak jakichkolwiek informacji na temat przewidywanej premiery nowego Street Triple’a. Prawdopodobnie odbędzie się ona podczas listopadowych targów EICMA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.