Reklama

Cztery nowe turystyczne modele Kawasaki testowali dziennikarze motocyklowi w Kotlinie Jeleniogórskiej. Ekscytujące, kręte drogi Kotliny Jeleniogórskiej były okazją do sprawdzenia wszystkich parametrów nowości z Akashi.[sam id=”24″ codes=”true”]

Na prezentacji dziennikarskiej w Pałacu Wojanów pojawiły się cztery motocykle turystyczne ze sportowym pazurem: GTR1400, ZZR1400, Z1000SX i Versys 1000. Ekipa Kawasaki zapewniła także fantastycznego przewodnika, który poprowadził grupę dziennikarzy niezwykle urokliwymi, krętymi drogami znanymi chyba tylko największym miłośnikom tych terenów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Reklama

Testy Kawasaki (5)Pogoda dopisała znakomicie, była więc okazja do zrobienia wielu zdjęć i nakręcenia fantastycznych filmów z jazd testowych. Do ich oglądania zapraszamy na nasz kanał YouTube.

Testy Kawasaki (1)Trasa biegła mało uczęszczanymi drogami wokół Gór Izerskich. Zmienna nawierzchnia, ostre jak brzytwa serpentyny, ale i łagodne długie łuki, pozwoliły dokładnie zbadać własności każdego z motocykli. Dzięki niezwykle ekscytującemu fragmentowi trasy, biegnącemu przez Czechy, mogliśmy wypróbować skuteczność działania hamulców – ta cecha okazała się niezbędna do zaoszczędzenia sporych sum, gdy przy drodze pojawiał się patrol policji.

Testy Kawasaki (3)Największe zainteresowanie wzbudził nowy Versys 1000 – po dawnym przyciężkim turystyku o urodzie cyklopa i gracji czołgu nie pozostał nawet ślad. Nowy Versys urzeka lekkością i dynamizmem, a wygodna pozycja zachęca do pokonywania długich tras.

Testy Kawasaki (2)Szczegółowy test długodystansowy ukaże się na naszym portalu w wakacje, tymczasem zachęcamy do przeczytania artykułu pierwsze wrażenia oraz obejrzenia filmu z testów redakcyjnych.

Testy Kawasaki (6)Kolejną nowością, która nawet stojąc zachęcała do dynamicznej jazdy, był Z1000SX. Motocykl przeznaczony dla tych, którzy dalekie trasy chcieliby pokonywać w bliskim kontakcie z maszyną. Z1000SX uwielbia sportowy styl jazdy, schodzenie na kolano i ostre starty spod świateł, także te z przednim kołem w górze.

Testy Kawasaki (9)Agresywna stylistyka powoduje, że każdy kontakt z tą maszyną wywołuje uśmiech na twarzy, a pojemne kufry (każdy pomieści kask integralny) zachęcają także do dalszych podróży. Tylko pasażerka może narzekać na niewiele miejsca z tyłu.

Testy Kawasaki (10)Sporym zaskoczeniem był nowy GTR1400. Motocykl o gabarytach gdańskiej szafy, objuczony trzema ogromnymi kuframi, prowadził się jak supermoto. Wystarczył delikatny ruch bioder by wprowadzić GTR-a w zakręt, a przy tym nawet te najciaśniejsze nie powodowały tarcia podnóżkami o asfalt.

[sam id=”11″ codes=”true”]

O komforcie kierowcy i pasażera nie wypada wspominać – trudno znaleźć jakikolwiek motocykl, który zapewnia go więcej. Już wkrótce na portalu ukaże się test nowego GTR1400.

Testy Kawasaki (8)Ostatnim z testowanych motocykli był hiperturystyk ZZR1400. Tu zarówno komfort, jak i stylistykę podporządkowano osiągom. W nowym “zygzaku” poprawiono reakcję na gaz w niskim zakresie obrotów. Testowany egzemplarz wyposażono także w pięknie brzmiące wydechy Akrapović, które na drodze nie pozostawiały złudzeń – to ZZR1400 dyktuje warunki. Przynajmniej jeśli chodzi o prędkość.

Testy Kawasaki (11)Motocykle testowe Kawasaki dostępne są u dealerów w całej Polsce. Warto poświęcić dzień, by przekonać się ile niezwykłych emocji wyzwala turystyka motocyklowa. Zwłaszcza ta, która nosi kolor zielony.

Reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.