Suzuki przygotowuje specjalną wersję modelu SV650, stylizowaną na cafe-racera. Mam nadzieję, że fajny projekt nie skończy jak ubiegłoroczny koncept SV650 Rally – w odmętach zapomnienia.

Suzuki SV650 to bardzo fajny miejski motocykl z ogromnym potencjałem do przebudowy. Bardzo dziwi mnie podejście producenta, który zamiast oferować miliony opcji tuningu, jak robi to Harley-Davidson albo Yamaha (Yard Bulit), daje kilka akcesoriów “na odwal się” i nie wykorzystuje możliwości, które sam stworzył.

Sytuację ratuje oferta producentów dedykowanych akcesoriów – na przykład SW-Motech. Dzięki długiej liście dostępnych gadżetów z esfałki może powstać całkiem zgrabny SV650 scrambler.

W ubiegłym roku Suzuki pokazało koncepty SV650 Rally, który z nieznanych mi przyczyn zniknął z planów produkcyjnych. W tym roku Japończycy planują pokazać na targach w Tokio model SV650X – wersję stylizowaną na cafe-racera. Motocykl otrzyma charakterystyczną mini-owiewkę, reflektory przeciwmgielne, kierownicę clip-on i prążkowane siedzenie.

Niestety – SV650X wciąż jest tylko konceptem. Suzuki obiecało potwierdzić produkcję modelu do końca tego roku.

Suzuki SV650X

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.