Po ogromnym sukcesie Scramblera 800 Ducati idzie za ciosem. Kolejną po wersji 400 nowością w ofercie włoskiego producenta ma być topowy model z silnikiem o pojemności 1100 cm3.

Nadmuchany do granic wytrzymałości balon marketingowy modelu Scrambler nie sflaczał na szczęście po premierze. Motocykl okazał się strzałem w dziesiątkę wypełniając niszę miejskich wariatów o bojowym wyglądzie. Tym, co dodatkowo przyczyniło się do sukcesu Scramblera jest ogromna oferta akcesoriów i gadżetów, które dają użytkownikom możliwość dopasowania motocykla do własnych upodobań.Zachęceni sukcesem podstawowego modelu, Włosi postanowili rozszerzyć grupę potencjalnych klientów. Podczas listopadowych targów EICMA w Mediolanie pokazano najmniejszego ze Scramblerów – model 400 cm3, który jest niskobudżetową, ale stylistycznie pokrewną wersją modelu 800 cm3. Borgo Panigale postanowiło zadbać także o klientów z grubszym portfelem. W jednym z wywiadów szef Ducati Claudio Domenicali zdradził, że rodzina Scramblerów powiększy się o model z silnikiem o pojemności 1100 cm3.

Ducati_Scrambler_Palm_Spring_15Linia Scrambler, nawiązująca do historycznych modeli marki Ducati, może stać się dla producenta najważniejszą w ofercie. W ciągu 10 miesięcy od premiery modelu 800 sprzedano ponad 14 tysięcy egzemplarzy motocykla, co pozwoliło producentowi po raz pierwszy w historii osiągnąć wynik ponad 50 tysięcy motocykli wyprodukowanych w ciągu roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.