Jeśli Norwegowie umieszczają jedną z dróg na liście Narodowych Tras Turystycznych, można być pewnym, że trasa warta jest odwiedzenia. Objazd wyspy Andoya to niezwykła, niemal morska przygoda.

Narodowa Trasa Turystyczna Andøya biegnie po zachodniej stronie wyspy o tej samej nazwie. Sama wyspa leży na północ od Lofotów – jednego z najbardziej znanych miejsc w Norwegii.

Andoya6Surowy klimat wynikający z położenia daleko za kołem podbiegunowym, nie stwarza może idealnych warunków do podróży motocyklem, ale nieodparty urok leżącej tuż nad Morzem Norweskim drogi Andoya wynagradza wszelkie niedogodności, na jakie można być tutaj narażonym.

Andoya2W sprzyjających okolicznościach można dostrzec foki, wieloryby, a nawet orły. Ze względu na bardzo niewielki ruch turystyczny atmosfera trasy sprzyja podziwianiu widoków, zaś późnym latem warto czasem zatrzymać się przy drodze by spróbować pysznych różowych moroszek – malin nordyckich występujących obficie na licznych torfowiskach.

Andoya3Nawierzchnia drogi jest – tradycyjnie dla Norwegii – znakomitej jakości. Miejsca niebezpieczne są zabezpieczone barierkami. Sporym problemem może okazać się pogoda – jeśli trafisz na silny wiatr, miła przejażdżka okaże się walką o każdy kilometr.

Droga Turystyczna Andoya – informacje

Długość trasy: 61 km
Nawierzchnia: asfalt
Średnie nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: nie
Stopień trudności: łatwy

Droga Turystyczna Andoya – mapa

Droga Turystyczna Andoya – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.