Osoby, które zakupiły używany samochód, zwracają niejednokrotnie uwagę na stopień zużycia jego opon. Jest to bardzo istotne z uwagi na poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów w trakcie podróżowania w zmiennych warunkach atmosferycznych. Decydując się zatem na wymianę opon do swojego samochodu, warto dokładnie zapoznać się z parametrami oferowanych produktów.

Rodzaje oraz budowa opon samochodowych

W sklepach motoryzacyjnych, a także w marketach, serwisach i wielu innych miejscach, możemy znaleźć różne rodzaje opon samochodowych. Wśród nich będą z pewnością opony letnie, które nazywa się także drogowymi, a także zimowe, terenowe, śniegowe czy uniwersalne. Decydującym kryterium wyboru opony będzie niewątpliwie jej przeznaczenie. Inaczej będzie wyglądała opona do samochodu osobowego, dostawczego, ciężarowego, a także do autobusu. Różnica w strukturze budowy opony będzie związana z rzeźbą bieżnika, wewnętrzną budową oraz zastosowaną mieszanką gumową. Częścią zewnętrzną opony odpowiadającą za bezpośredni kontakt z nawierzchnią drogi jest bieżnik, który powinien zapewniać odpowiednią przyczepność na zakrętach. Wewnętrzną warstwą opony jest jej szkielet, który składa się z cienkich drutów oraz tkanin, a także drutówki i warstwy uszczelniającej. Wszystkie te elementy połączone są ze sobą w trwały sposób i posiadają specyficzne właściwości.

Gdzie kupować odpowiednie opony samochodowe?

Gdy zdecydujemy się na zakup opon, możemy tego dokonać w dość prosty i szybki sposób, bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to możliwe dzięki serwisowi Tirendo, który oferuje szeroki wybór opon online. W przyjemnej wyszukiwarce możemy określić m.in.: typ samochodu, sezonowość opony, indeks prędkości, nośność, przedział cenowy, producenta itp. Dzięki dobranym wedle naszych oczekiwań filtrom, znajdziemy wyłącznie te opony, które nas najbardziej interesują. Tirendo jest znanym sklepem internetowym, który oferuje opony klientom na terenie całej Europy. Wyróżnia ich nie tylko wysoka jakość przy zachowaniu niskich cen w porównaniu z konkurencją, ale i ogromny wybór markowych opon, a także gratisowa dostawa zamówionego produktu. Wspomniany sklep internetowy zapewnia wszystkim zainteresowanym klientom bardzo szybką i sprawną obsługę. Jest to możliwe dzięki współpracy sklepu z największymi renomowanymi hurtowniami na terenie całej Europy oraz partnerami logistycznymi o międzynarodowej reputacji. Dostawy zamówionych przez nas opon samochodowych realizowane są w ciągu 3 do 7 dni roboczych. Każda oferowana przez sklep opona posiada opisaną europejską etykietę, która klasyfikuje daną oponę według określonych parametrów. Dzięki takim standardom ogumienia, każdy klient ma możliwość wybrania produktu w sposób przemyślany i zgodny z przeznaczeniem opony. Poprzez sklep Tirendo możemy również wyszukać z listy serwisy montażowe w naszej okolicy, w których możemy dokonać wymiany zakupionego towaru na atrakcyjnych warunkach. Na stronie internetowej znajduje się lista z ponad 500 warsztatami na terenie Polski. Możemy zamówić bezpłatną dostawę opon do wybranego przez siebie warsztatu, w którym zostaną one wymienione. Warto zatem odwiedzić serwis www.tirendo.pl, aby przekonać się o jego funkcjonalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.