Zdjęcie Royala Enfielda Himalayana w wersji produkcyjnej pojawiło się na jednym z indyjskich blogów motoryzacyjnych. Choć trudno nazwać ten motocykl pięknym, jego siła leży w prostej i wytrzymałej konstrukcji przystosowanej do ekstremalnych dróg.

Zdjęcie gotowego motocykla w produkcyjnej specyfikacji ukazało się na popularnym indyjskim blogu motoroids. Choć schemat kolorystyczny Himalayana z całą pewnością jest tymczasowy, doskonale widać nie tylko bryłę motocykla, ale także niektóre szczegóły techniczne.Do napędu wyprawowego Royala Enfielda posłuży jednocylindrowy silnik o pojemności 410 cm3 i mocy 24 KM. Będzie on współpracował z pięciobiegową przekładnią. Aby sprostać trudom ekstremalnych górskich szlaków, motocykl otrzymał spory prześwit oraz specjalne osłony silnika i skrzyni biegów.

Royal-Enfield-Himalayan-production-versionJak twierdzą indyjscy blogerzy, także parametry zawieszenia zapewnić mają dzielność terenową – z przodu zastosowano 21-calowe koło i widelec o skoku 25 cm, z tyło koło 18-calowe z pojedynczym amortyzatorem o skoku 24 cm. Widoczne na zdjęciu aluminiowe kufry są najprawdopodobniej elementem wyposażenia dodatkowego.

Hindusi z zadziwiającą konsekwencją strzegą szczegółów technicznych motocykla oraz planów jego dystrybucji. Mamy nadzieję zobaczyć Himalayana w Europie w przyszłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.