Mniejsza wersja modelu Scrambler była jedną z nowości pokazanych przez Ducati podczas niedawnych targów EICMA. Scrambler Sixty2 korzysta z ramy większego brata, zaś silnik to niemal dokładnie połowa objętości modelu 800.

Na temat mniejszej wersji ubiegłorocznego debiutanta – Scramblera  800 pisaliśmy na początku listopada, kiedy jeden z włoskich portali opublikował szpiegowskie zdjęcia prototypów podczas testów.Okazuje się, że to, co mieliśmy wówczas okazję zobaczyć to niemal dokładna wersja produkcyjna. Scrambler Sixty2, bo tak nazwano najmniejszego z Dukatów, napędzany jest widlastym silnikiem o pojemności 399 cm3, co jest niemal dokładnie połową pojemności większego modelu (803 cm3). Ducati Scrambler Sixty2 (3)Także moc mniejszego Scramblera oscyluje w okolicach połowy osiągów większego brata – Sixty2 ma 41 KM i 34 Nm, podczas gdy model 800 – 75 KM i 68 Nm. Rama modelu Sixty2 to ta sama konstrukcja, którą znamy z dużego Scramblera. Ducati Scrambler Sixty2 (5)Tak, jak zapowiadaliśmy, w mniejszym modelu zastąpiono widelec upside-down Kayaby klasycznym rozwiązaniem Showa. Pozostawiono natomiast tylny amortyzator z regulacją napięcia wstępnego. Skok zawieszenia, zarówno z przodu, jak i z tyłu wynosi 150 mm. Ducati Scrambler Sixty2 (12)Redukcja pojemności i oszczędności na detalach nie przełożyły się na istotne zmniejszenie wagi nowego motocykla. Sixty2 waży 182 kg w stanie gotowym do jazdy, czyli zaledwie 3,6 kg mniej niż standardowy Scrambler.

Wciąż nie podano cen nowego modelu. Nie wiadomo również, czy będzie on oferowany w jednej specyfikacji, czy – podobnie jak większy model – w kilku wariantach.
 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.