Zakończył się Rajd Dakar. Po dwóch tygodniach morderczych zmagań na terenach Argentyny, Boliwii i Chile zwycięzcą okazał się Marc Coma z teamu KTM. Kuba Przygoński zajął znakomite szóste miejsce.

Pomimo początkowych słabych czasów, Marc Coma z teamu KTM zwyciężył w tegorocznej edycji Dakaru po objęciu prowadzenia w klasyfikacji generalnej w piątym etapie.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Hiszpan przejechał prawie 9 tysięcy kilometrów trasy w 54 godziny i 50 minut zdobywając ponaddwugodzinną przewagę nad kolejnym w klasyfikacji Jordi Villadomsem. Coma zadedykował swoją czwartą wygraną w Dakarze zmarłemu niedawno zawodnikowi Kurtowi Caselli.

Coma zwycięzcą Dakaru (25)

Ubiegłoroczny zwycięzca Cyril Despres, który zasilił podczas tej edycji team Yamahy od początku borykał się z problemami. Zaczęło się od usterek motocykla podczas czwartego i piątego etapu, co dało mu stratę 40 minut.

Coma zwycięzcą Dakaru (22)

Podczas szóstego etapu Despres miał problemy z nawigacją, co w konsekwencji spowodowało ominięcie punktu kontrolnego. Oprócz 45-minutowego opóźnienia Francuz otrzymał godzinną karę.

Coma zwycięzcą Dakaru (12)

Znakomicie jadący Joan Barreda z Hondy musiał pożegnać się z szansą na zwycięstwo, kiedy jego Honda CRF450 Rally uległa awarii elektrycznej podczas 12. etapu.

Coma zwycięzcą Dakaru (10)

 

Dla KTM tegoroczna wygrana Comy oznacza 13 zwycięstwo teamu w historii Dakaru.

Coma zwycięzcą Dakaru (35)

Nasz rodak, Kuba Przygoński uzyskał szósty czas w klasyfikacji generalnej na 78 zawodników, którzy ukończyli rajd. Kuba również ścigał się na motocyklu KTM.

Coma zwycięzcą Dakaru (36)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.