Elektryczny napęd przedniego koła – takie rozwiązanie pojawi się wkrótce w motocyklach BMW. Producent rozwija koncept, który trzy lata temu zaprezentowała firma Wunderlich.

Wunderlich to bardzo ciekawa firma. Z jednej strony produkuje akcesoria perfekcyjnie dopasowane do motocykli BMW, z drugiej co rusz prezentuje ciekawe koncepty, z których część trafia następnie do produkcji. Tak było między innymi z S1000XR, którego wizualizacje przedstawił w 2014 roku Nicolas Petit, designer firmy.

Wygląda na to, że BMW rozwija kolejny projekt Wunderlicha – model X2. Koncept, zaprezentowany w roku 2015, bazował na R1200GS i napędzany był na dwa koła. Silnik spalinowy zajmował się kołem tylnym, zaś napęd koła przedniego realizowany był przez zamontowany w piaście silnik elektryczny.

Moc dodatkowej jednostki napędowej wprawdzie nie porażała – było to około 10 KM, jednak w zupełności wystarczała do wspomagania silnika spalinowego podczas stromych podjazdów lub jazdy w trudnym terenie. Pomysł się chyba sprawdził, bo BMW złożyło właśnie dokumenty patentowe na elektryczny napęd przedniego koła.

 

00080001

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here