Elektryczny napęd przedniego koła – takie rozwiązanie pojawi się wkrótce w motocyklach BMW. Producent rozwija koncept, który trzy lata temu zaprezentowała firma Wunderlich.

Wunderlich to bardzo ciekawa firma. Z jednej strony produkuje akcesoria perfekcyjnie dopasowane do motocykli BMW, z drugiej co rusz prezentuje ciekawe koncepty, z których część trafia następnie do produkcji. Tak było między innymi z S1000XR, którego wizualizacje przedstawił w 2014 roku Nicolas Petit, designer firmy.

Wygląda na to, że BMW rozwija kolejny projekt Wunderlicha – model X2. Koncept, zaprezentowany w roku 2015, bazował na R1200GS i napędzany był na dwa koła. Silnik spalinowy zajmował się kołem tylnym, zaś napęd koła przedniego realizowany był przez zamontowany w piaście silnik elektryczny.

Moc dodatkowej jednostki napędowej wprawdzie nie porażała – było to około 10 KM, jednak w zupełności wystarczała do wspomagania silnika spalinowego podczas stromych podjazdów lub jazdy w trudnym terenie. Pomysł się chyba sprawdził, bo BMW złożyło właśnie dokumenty patentowe na elektryczny napęd przedniego koła.

 

00080001

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.