Nowy GSX-R1000, powracający SV650 i większy VanVan z silnikiem 200 cm3 – to najważniejsze nowości Suzuki zaprezentowane na tegorocznych targach EICMA. Gixxer to jednak prototyp, a SV650 jako żywo przypomina… Gladiusa.

Mimo krążących od pewnego czasu pogłosek, że Suzuki nie przedstawi nowej wersji GSX-R1000, prototyp pokazany w Mediolanie nie budzi najmniejszych wątpliwości – to nie kolejna zmiana naklejek, a całkiem nowy motocykl.Choć zewnętrznie trudno mówić o rewolucji, serce nowego gixxera to zaprojektowany całkiem od nowa silnik ze zmiennymi fazami rozrządu. Będzie to zatem pierwszy motocykl klasy superbike z takim rozwiązaniem. GSX-R1000Jak twierdzą inżynierowie z Hamamatsu, zastosowane w nowym GSX-R1000 rozwiązanie nie będzie działać w agresywny sposób, jaki znamy na przykład z Hondy VFR. W Suzuki położono nacisk na dostarczenie jak największej ilości momentu obrotowego w dolnym zakresie obrotów, bez zmiany charakterystycznej dla tego modelu dynamiki w górnych rejestrach obrotomierza. GSX-R1000-2Silnik nowego GSX-R1000 przy pojemności 1000 cm3 będzie dysponował mocą 200 KM i 111 Nm momentu obrotowego. Waga motocykla gotowego do jazdy wyniesie poniżej 200 kg. Choć na stoisku Suzuki nowy model określono jako prototyp, nietrudno zauważyć, że jest to w pełni dopracowana i działająca konstrukcja. Pozwala to mieć nadzieję na rychłe pojawienie się tego modelu w salonach. SV650-2Kolejną nowością z Hamamatsu jest SV650 – oficjalnie wskrzeszony po latach model, który w wielu środowiskach dorobił się już statusu modelu kultowego. Choć nam ten “nowy model” uparcie chce przypominać Gladiusa, Japończycy twierdzą, że silnik jest mocno zmodyfikowany (podobno dodano 60 nowych części) dla zwiększenia mocy momentu obrotowego i – czego należało się spodziewać – niższych emisji szkodliwych gazów. SV650Także rama została dość poważnie zmodyfikowana – ma to zapewnić mniejszą wagę i smuklejszy niż w Gladiusie wygląd. Nie podano jak dotąd cen SV650, wiadomo tylko, że model pojawi się w sprzedaży późną wiosną 2016 roku.

Bardzo ucieszyła nas premiera VanVana 200 – mocniejszej wersji niezwykłego klasyka, którego cenimy za oldskulowy wdzięk i twardy charakter. Słabszą wersją o pojemności 125 cm3 podróżniczka Weronika Kwapisz przejechała w tym roku całą Europę.

VanVan200Większy VanVan otrzyma jednocylindrowy silnik o pojemności 199 cm3 i mocy 16 KM. Konstrukcja motocykla będzie niemal identyczna z modelem 125, co przede wszystkim oznacza wygodę i frajdę z jazdy. Ceny VanVana 200 jak dotąd nie podano.

VanVan200-2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.