Szlak Orlich Gniazd to nastrojowe drogi o bajkowym klimacie, romantyczne średniowieczne zamki i zabytki kryjące niezliczone tajemnice. To również bogactwo smaków i wrażeń. Wszystko to przyciąga co roku tysiące bikerów z całej Polski.

Ryk motocyklowych silników narastający wraz pojawianiem się pierwszych wiosennych promieni słońca nie budzi wątpliwości – Jura Krakowsko-Częstochowska to mekka motocyklistów. Wystarczy rzut oka na rejestracje niezliczonych maszyn zajmujących każdy dostępny skrawek parkingów – ściągają tutaj bikerzy z całej Polski.

Choć większość z odwiedzających to Ślązacy, rejestracje z Trójmiasta czy Warszawy również nie należą do rzadkości. Czym jest tajemnicza siła ciągnąca tych ludzi przez setki kilometrów? Co każe mieszkańcom Kaszub wybrać okolice Częstochowy jako cel weekendowego wypadu? To niezwykła, niedostępna nigdzie indziej romantyczna aura tutejszych dróg, ślady historii i legendy dostępne każdemu dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Szlak Orlich Gniazd_21Chociaż barwna maź komercji oblepia co ciekawsze zakątki, podróż drogami Jury Krakowsko-Częstochowskiej nadal pozostaje mistycznym przeżyciem – tym większym im bardziej zżyci jesteśmy z współtowarzyszami. Ilość atrakcji może przyprawić o zawrót głowy – nawet dla kogoś, kto mieszka tutaj od dziecka wciąż jest coś ciekawego do zobaczenia, spróbowania i przeżycia.


Opcje trasy

Z Ojcowa przez Jerzmanowice warto wybrać się do Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie – trudno uwierzyć, że tak niezwykłe krajobrazy dostępne są tuż za rogatkami Krakowa.


Pomiędzy Jasną Górą, gdzie co roku tysiące motocyklistów modlą się o bezpieczny sezon, a Wawelem, który symbolicznie zamyka Szlak Orlich Gniazd, usytuowanych jest kilkanaście zamków, kilkadziesiąt bezcennych zabytków architektury i  niezliczone ilości niezwykłych ostańców, źródeł i innych form przyrodniczych. Ten, kto chciałby odkryć je wszystkie musiałby poświęcić na to całe życie.

Szlak Orlich Gniazd_18

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.