Na całym świecie panuje moda na SUV-y i auta terenowe. Rozwiązania te wybierają nie tylko osoby, które kochają jazdę po bezdrożach i biorą udział w różnego typu rajdach off-roadowych. Coraz częściej trafiają one do różnego typu firm, instytucji, czy też indywidualnych kierowców, którzy szukają komfortowego samochodu w umiarkowanej cenie. Postanowiliśmy sprawdzić, za co jeszcze kochamy SUV-y i auta terenowe. Oto, co udało nam się ustalić.

Kto decyduje się na takie samochody?

Nie od dziś wiadomo, że samochody terenowe czy też popularne SUV-y to maszyny dla kierowców wymagających, którzy doskonale wiedzą, czego chcą i mają jasno sprecyzowane wymagania wobec pojazdu. Właśnie takie osoby decydują się na zakup i, jak się okazuje, nie jest to garstka zapaleńców, rozkochanych w szeroko pojętym off-roadzie. – Maszyny tego typu sprawdzają się również w różnego typu firmach, które prowadzą działalność w trudnym terenie, są idealne dla służb mundurowych i ratunkowych – a zatem wszędzie tam, gdzie auta powinny sobie radzić również w trudniejszym terenie. Poza tym coraz częściej są to samochody miejskie, wybierane ze względu na komfort, jaki zapewniają. – mówi ekspert z serwisu overlimit.com.

Okazuje się, że nie wszystkie samochody tej klasy są równie popularne – do wyboru konkretnego modelu przekonuje przede wszystkim cena oraz zastosowane rozwiązania. Jak dodaje ekspert z overlimit.com – Obecnie jednym z najpopularniejszych SUV-ów jest Dacia Duster. Plasuje się w czołówce sprzedawanych segmentu SUV Crossover. Za jego popularność odpowiada oczywiście cena, nowoczesny wygląd oraz dobre możliwości terenowe, które można dodatkowo poprawić. Dochodzimy tutaj do kolejnej kwestii – kierowcy wybierający auta terenowe, cenią sobie idealne dopasowanie do swoich potrzeb.

Jak dopasować auto terenowe do swoich potrzeb?

Każdy, kto zdecydował się na SUV-a czy auto terenowe kierował się innymi pobudkami. – Wspólnym mianownikiem zawsze jednak jest bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Co tu dużo ukrywać, rozwiązania tej klasy zaspokajają obydwie te potrzeby. To prawdziwi „pożeracze” kilometrów, doskonale sprawdzają się podczas długich wypraw – np. jazdy na wakacje. Do tego należy oczywiście doliczyć możliwości terenowe, dzięki którym są idealne do jazdy w off-roadzie. – dodaje ekspert z overlimit.com.

Warto jednak wiedzieć, że możliwości terenowe samochodów terenowych i niektórych SUV-ów można poprawić. Wszystko za sprawą firm, które oferują pakiety modyfikacji aut tego typu.

Co można zmienić?

  • Zwiększyć prześwit.
  • Zamontować opony terenowe o większej średnicy.
  • Zamontować szereg osłon: płytę osłonową silnika, zbiornika paliwa, tylnego mostu napędowego.
  • Zabezpieczyć układ napędowy przed wodą.
  • Wyprowadzić dolot powietrza do silnika.
  • Zamontować wyciągarkę o dużej mocy (wraz z akcesoriami).

Auta terenowe i SUV-y to samochody, które są coraz częściej wybierane nie tylko przez miłośników szeroko pojętego off-roadu, ale również przez przedstawicieli firm, wszelkiego rodzaju służb czy instytucji. Przekonuje do nich cena, komfort i bezpieczeństwo jazdy, a także zastosowane rozwiązania. Poza tym kierowcy cenią sobie również możliwość dopasowania pojazdu idealnie do ich potrzeb – zatem coraz więcej firm oferuje pakiety modyfikacji. – Na koniec dodam tylko, że jeśli ktoś zdecyduje się na jakąkolwiek zmianę w swoim aucie, musi się z tym zgłosić do profesjonalistów, którzy mają nie tylko doświadczenie w tym obszarze, ale również mogą zagwarantować zgodność wszelkich modyfikacji z polskim i unijnym prawem o ruchu drogowym. – dodaje nasz ekspert.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.