Po tonach formalności i niewyobrażalnej nudzie na wykładach z teorii nadszedł czas na coś specjalnie dla mnie. Dzisiaj mam nadzieję dowiedzieć się jak wybrać kask, buty i ciuchy. Czyli coś, co dla kobiet ma bardzo duże znaczenie.

Dzisiaj specjalny wykład tylko dla przyszłych motocyklistów. Może będzie coś z budowy motocykla? Albo teoretyczne podejście do obsługi? Byle tylko nie kolejna porcja przepisów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Moja ciekawość jest tak wielka, że przychodzę na zajęcia pierwsza. Siedzę i czekam. Nagle pojawia się człowiek wnoszący stertę pudeł i toreb i stawia je przed nami. O co chodzi?

DSC_9719a
Po co te pudła?

A on na to, że dziś porozmawiamy nie o motocyklach, ale o motocyklistach, a dokładniej o tym jak powinien wyglądać motocyklista. I tu zaczyna opowiadać nam o tym co jest określone w przepisach oraz na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kasków i odzieży motocyklowej. No, to coś ciekawego, choć spodziewałam się innego tematu dzisiaj.

Prezentując poszczególne elementy motocyklowej garderoby opowiada jak ważne są odpowiednie certyfikaty i czym różnią się poszczególne typy kasków. Rozgorzała dyskusja nad wyższością kasków integralnych nad szczękowymi.

Ja tam osobiście uważam, że wybór kasku jest uzależniony od typu motocyklisty i jego stylu, ale ostro udzielam się w dyskusji. Jak widać każdy ma już jakieś doświadczenia i sporo poczytał na forach na ten temat.

DSC_9732
Wybór kasku, ciężka sprawa

Kolejna dyskusja rozgorzała, gdy na tapetę poszła odzież, obuwie i rękawice motocyklowe. No i tutaj już takiej wiedzy nie posiadamy. Mnóstwo pytań, co lepsze skóra czy cordura?

Gdzie powinny mieć wzmocnienia rękawice? Buty wysokie czy niskie? Po krótkiej dyskusji, każdy już wie co dla niego będzie najlepsze, a ja dochodzę do wniosku, że trzeba powiększyć szafę.

DSC_9722 (550x365)
Rękawica motocyklisty, ślicznie pasują

Na koniec omówienie stroju na egzamin praktyczny. I nagle szok. Dowiaduję się, że wg. przepisów oprócz kurtki z długim rękawem, spodni z długimi nogawkami i rękawic, obowiązują buty za kostkę wiązane.  No a co jak ktoś ma buty motocyklowe na rzep? To nie można? No i sytuacja patowa, wg. ustawodawcy  – Nie można.

DSC_9731a
Szkoda, że nie szpilki

Niezła lipa z tym egzaminem. No ale wykład był na prawdę pasjonujący i jak widać wiele wniósł. A mnie nie pozostaje nic innego jak udać się na zakupy.

[sam id=”11″ codes=”true”]

3 KOMENTARZE

  1. “obowiązują buty za kostkę wiązane”, w którym miejscu w ustawie jest zapisane, że buty mają być za kostkę ? Ustawa precyzyjnie wskazuje, że obuwie ma być sznurowane na płaskiej podeszwie więc proszę nie wprowadzać w błąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.