KTM 800 Adventure został sfotografowany podczas testów drogowych. Premiera wszędołaza napędzanego pierwszym w historii firmy rzędowym twinem  zaplanowana jest na jesień przyszłego roku.

Dwucylindrowy silnik rzędowy to nowość w stajni Pomarańczowych. Zostanie on wykorzystany do napędu kilku modeli – oprócz Duke’a pojawi się zatem w modelach Enduro i Adventure.

Adventure został już zapowiedziany przez szefa KTM, Stefana Pierera. Ma to być poważny konkurent dla wielkiego hitu segmentu podróżnych enduro – Hondy Africa Twin. Najmniejszy Adventure będzie zatem nie tylko uzupełnieniem gamy większych braci, ale przedstawicielem coraz popularniejszej klasy motocykli, w której znajdują się Triumph Tiger 800, BMW F800GS i wspomniana już Honda Africa Twin.

KTM 800 Adventure 4Nie do końca ubrany w owiewki motocykl jest testowany pod kątem wartości spalania i zasięgu. Sprawdzane są także własności jezdne i charakterystyka na różnych nawierzchniach. O dzielności terenowej modelu świadczy przedni widelec WP z 43-milimetrowymi goleniami i spory prześwit. Za zatrzymanie odpowiadają dwutłoczkowe radialne zaciski Brembo.

KTM 800 Adventure 3Przedni reflektor wygląda dość dziwacznie, jak pożyczony z innego motocykla. W obecnym kształcie motocykl bardziej przypomina wersję Enduro, jednak priorytetem jest model Adventure – tak wynika z wypowiedzi szefa KTM.

Wyraźnie widać dobre przygotowanie do przewozu pasażera i bagażu – uwagę zwraca solidna rama pomocnicza, uchwyty w tylnej części kanapy i sety pasażera. Sugeruje to przeznaczenie motocykla do dalekich podróży.

KTM 800 Adventure 2

KTM 800 Adventure 1

Zdjęcia: morebikes.co.uk


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.