Region położony w środkowych Włoszech, na granicy Lacjum i Abruzji to górzysta kraina pełna fantastycznych widoków. Kręte drogi z dobrym asfaltem czynią tę okolicę bardzo atrakcyjną dla motocyklistów przez prawie cały rok.

Godne szczególnego polecenia są góry Monti  Simbruini, należące do pasma Apeninów, zwane także “Rzymskimi Alpami”. Wypływa z nich rzeka Aniene, jeden z dopływów Tybru. Rejon ten położony jest zaledwie ok. 100 km od Rzymu, warto więc wybrać się tam przy okazji wizyty w Wiecznym Mieście. Nieskończona ilość konkretnych winkli może być świetną odskocznią od rzymskich zabytków.

Oprócz imponującego ukształtowania terenu znajdziemy w tej okolicy wiele urokliwych, bardzo starych miasteczek, mocno powiązanych z historią Imperium Rzymskiego. Warto zatrzymać się, by odetchnąć ich niezmiennym od wieków klimatem i wypić kawę w jednej z malutkich kafejek.

monti simbuini 2

Szerokie drogi z idealnie wyprofilowanymi zakrętami zachęcają do jazdy w sportowym stylu i tylko fotoradary przypominają nam, że to nie MotoGP. Jest to typowo górska okolica, warto więc pamiętać, że szczególnie w zimniejszych miesiącach możemy się natknąć na pokłady śniegu. Monti Simbruini powinny być żelaznym punktem programu w czasie przejazdu przez środkowe Włochy.

monti simbuini 3

monti simbuini 4

monti simbuini 5

monti simbuini 6

monti simbuini 7

monti simbuini 8

monti simbuini 9

monti simbuini 10

monti simbuini 11

monti simbuini 12

monti simbuini 13

monti simbuini 14

monti simbuini 16

monti simbuini 17

monti simbuini 18

monti simbuini 19

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.