Na piękny wygląd samochodu składa się wiele drobnych zabiegów pielęgnacyjnych. Gdy wyjeżdżamy z salonu nowiutkim pojazdem, lakier błyszczy, a tapicerka cieszy oko. Niestety, nawet sumiennie garażowany pojazd straci swój połysk i czar nowości, jeśli nie będziemy o niego właściwie dbać. Dobrze dobrane kosmetyki samochodowe znacznie ułatwiają to zadanie. Mowa nie tylko o szamponach i woskach, ale też preparatach do czyszczenia tapicerki, mycia szyb oraz glinkach polerskich. Które z nich są godne polecenia, w które warto inwestować?

 

Profesjonalne kosmetyki samochodowe

Półki uginają się pod buteleczkami, słoikami i tubami kosmetyków samochodowych. Oprócz znanych i wiekowych marek mamy też wiele nowych, a ich liczba rośnie z roku na rok. Jak pośród gąszczu produktów zwrócić uwagę na kosmetyki samochodowe warte szczególnej uwagi? Oto kilka uniwersalnych wskazówek, sprawdzających się niezależnie od typu produktu.

  • Sprawdzona marka

Choć marka nie zawsze oznacza jakość, taka zależność zwykle w pewnym stopniu występuje. Kosmetyki znanych, wypróbowanych firm nie zawodzą oczekiwań, zwłaszcza, jeśli słyną z jakości. Problemem może być cena – powyżej pewnej półki płacimy już nie za produkt, a w dużej mierze właśnie za markę.

  • Niekoniecznie najdroższe

Średnia półka cenowa zazwyczaj daje dobrą jakość w akceptowalnej cenie. Ta reguła nie jest oczywiście żelazna, warto jednak wziąć ją pod uwagę, wybierając kosmetyki do pielęgnacji karoserii czy lakieru. Wosk Carnauba nie musi kosztować majątku, by spełniać swoją funkcję. Z kolei najtańsze produkty mogą okazać się niskiej jakości.

  • Odpowiednio dobrane

To kolejna kwestia do wzięcia pod uwagę przy wyborze. Skórzana tapicerka wymaga preparatów do skóry i nie warto próbować obejść tej reguły. Reszta wosku do ciemnego lakieru nie sprawdzi się na pewno na nowym, jasnoszarym samochodzie.

  • Do wszystkiego = do niczego

Jeśli chcemy naprawdę rzetelnie zadbać o auto, nie sprawdzą się też niestety produkty “do wszystkiego”. Nie każdy potrzebuje osobnych preparatów do felg, opon i siedzeń, jednak próba mycia lakieru płynem do szyb może okazać się całkiem nietrafiona.

Kosmetyki samochodowe Sonax

Jedną ze znanych, sprawdzonych i polecanych marek produkujących profesjonalne kosmetyki samochodowe jest niemiecka firma Sonax. Niemiecka firma produkuje preparaty ze średniej półki cenowej, które sprawdzają się w pielęgnacji aut. W jej asortymencie znajdują się zarówno kosmetyki samochodowe, jak i sprzęt dla myjni i warsztatów – to marka mocno skupiona na obszarze dbania o wygląd samochodu. Jest też dobrze znana w Polsce, gdzie ufa jej wielu posiadaczy aut oraz specjalistów. 

Kosmetyki samochodowe Meguiars

Firma Meguiars, choć na rynku działa już ponad sto lat, nie jest równie znana, jak Sonax. Produkuje doskonałe preparaty jakości premium, przeznaczone dla koneserów i klientów o naprawdę wygórowanych oczekiwaniach. Choć ceny kosmetyków samochodowych tej marki są naprawdę wysokie, warto zainwestować dla doskonałego efektu. W jej produkty zaopatruje się wielu specjalistów i fachowców działających w branży detailingu.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.