Wybór kasku motocyklowego często wiąże się z pojawieniem różnych wątpliwości. Najczęściej dany model służy przez wiele sezonów, dlatego każdy motocyklista chce wybrać najlepszą, a zarazem najkorzystniejszą ofertę. Wśród dostępnych na rynku kasków motocyklowych można wyróżnić 4 podstawowe rodzaje – kaski integralne, szczękowe, otwarte oraz crossowe. Z myślą o naszych czytelnikach przygotowaliśmy listę 8 najważniejszych zasad, o których należy pamiętać podczas zakupu kasku.

 

  1. Kask powinien zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Należy zwrócić uwagę na fakt, że głównym celem noszenia kasku jest zapewnienie ochrony głowy podczas ewentualnego upadku. Różne modele dostępne na rynku zapewniają zróżnicowaną ochronę. Wiele zależy od materiału, z którego wykonany jest kask. Zastosowanie innowacyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań pozwala na osiągnięcie lepszego efektu – kaski są lżejsze oraz zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa. To bardzo istotne. Niestety bardzo często wiele osób zwraca uwagę na cenę, w ogóle pomijając kwestię materiałów. Zawsze warto jest dopytać sprzedawcę o szczegółową charakterystykę danego modelu. Podczas zakupu należy dokładnie obejrzeć skorupę kasku.
  2. Dobry wizjer. Musi być wykonany z odpornego na zarysowania oraz uszkodzenia materiału, a także łatwo się otwierać. Należy pamiętać o tym, że im lepiej widać przez wizjer, tym jazda staje się bezpieczniejsza. To bardzo ważna kwestia, o której zapomina wiele osób. Wizjer nie powinien także parować w trakcie deszczu oraz niskiej temperatury, ponieważ będzie to znacznie utrudniać jazdę.
  3. Właściwa wyściółka. Wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje stosowanych w kaskach wyściółek, czyli standardowe oraz termoaktywne. O wiele lepsze właściwości ma druga z nich, ponieważ ma zdolność odprowadzania wody oraz łatwo się czyści. Najważniejsze, aby była wypinana. W przeciwnym razie utrudnione będzie jej oczyszczenie.
  4. Nie należy się kierować ceną. Jak widać powyżej, kaski choć pozornie mogą wydawać się podobne, w rzeczywistości mogą być wykonane z różnych materiałów, a tym samym spełniać odmienne funkcje. W Internecie nieraz spotykana jest opinia, że w przypadku kasków renomowanych producentów znaczna część ceny to dopłata za nazwę. Należy pamiętać o tym, że znani producenci kasków dbają o innowacyjność, zapewnienie jak najwyższej jakości, a także zwracają uwagę na szczegóły i detale
  5. Wybór odpowiedniego rodzaju kasku. Należy pamiętać o tym, że poszczególne rodzaje kasków przeznaczone są do określonego rodzaju jazdy. Podczas jazdy szosowej oraz miejskiej sprawdzą się kaski integralne i szczękowe. Różnią się między sobą tym, że modele szczękowe posiadają podnoszoną szczękę, natomiast są cięższe od integralnych. Obie funkcje znacznie wpływają na komfort jazdy. Kaski crossowe oraz enduro przeznaczone są dla fanów jazdy wyczynowej, zapewniają odpowiedni poziom ochrony podczas ewentualnych upadków. Natomiast najmniej bezpieczne są kaski otwarte, ale spełnią funkcję ochronną podczas jazdy, w trakcie której nie jest przekraczana prędkość 50 km/h.
  6. Wyjątkowy design. Jednym z aspektów, często istotnym podczas zakupu kasku jest design. Wyróżnić można kaski o stylistyce ponadczasowej klasyki oraz bardziej nowoczesne, nieszablonowe, ciekawe. Nie da się zaprzeczyć, że w tym przypadku wybór zależy od indywidualnych upodobań motocyklisty
  7. Idealny rozmiar. Nawet najdroższy kask nie będzie zapewniał ochrony, jeśli rozmiar zostanie nieodpowiednio dobrany. Kask nie może być ani zbyt luźny, ani obcisły. Pod żadnym pozorem nie wolno jest wprowadzać różnych modyfikacji w kasku, np. wygniatać wyściółki, ponieważ może doprowadzić to do osłabienia wewnętrznej struktury.
  8. Dodatkowe funkcje kasku. Filtry przeciwpyłowe, przeciwsłoneczna blenda, odpowiedni poziom wentylacji. To bardzo istotne funkcje kasku. Warto jest zwrócić na nie uwagę w trakcie zakupu.

W ofercie firmy Schuberth znajdują się kaski motocyklowe wykonane z wysokiej jakości materiałów o ciekawym i nowoczesnym designie, jak i zachowane w tonacji ponadczasowej klasyki.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.