Iron Lung to po polsku „Żelazne Płuco”. Ten piękny custom bike został wykonany przez znaną nam z wcześniejszych spektakularnych prac firmę Icon. Nazwa jak najbardziej trafiona, bo ta nieziemska maszyna po prostu zapiera dech w piersi.

Icon to mieszcząca się w stanie Oregon firma produkująca głównie odzież motocyklową. Z okazji zbliżających się świąt i w celu promocji nowej kolekcji ciuchów postanowiła zrobić sobie i swoim sympatykom prezent. Okazał się nim potężny custom, stylizowany na popularne w latach 70. wyścigówki budowane na bazie Harleya i co ważniejsze, naprawdę odnoszące sportowe sukcesy.

Sercem tego motocykla jest silnik Harleya z modelu Sportster 883, rozwiercony do 1200 cm3 pojemności. Spaliny wychodzą poprzez prosty podwójny wydech firmy Supertrapp. Malowanie i ręcznie szyte siodło to dzieło lokalnych firm z Portland w Oregonie. Solidny widelec, masywne, pełne obręcze kół i niska i szeroka sylwetka nadają tej maszynie wygląd buldoga szykującego się do ataku.

Patrząc na zdjęcia możemy niemal poczuć wibracje potężnego V-twina. Prowadzenie tej maszyny w ciasnych winklach musi być wyzwaniem, ale też przyjemnością jedyną w swoim rodzaju. Przywołuje ducha czasów, kiedy jednym elektrycznym pośrednikiem między człowiekiem a maszyną był impuls z mózgu do prawej dłoni kierowcy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.