Trójkołowa Yamaha MWT-09 napędzana silnikiem z MT-09 trafi niebawem do produkcji – taką informację przekazali dziennikarzom przedstawiciele producenta podczas testów w Hiszpanii.

Koncept trójkołowej ewolucji MT-09 zaprezentowano podczas Tokyo Motor Show w październiku 2015 roku. Pojazd napędzany trzycylindrowym silnikiem rzędowym pochodzącym z modelu MT-09, wyposażony jest w podwójne przednie koło pochylające się w zakrętach.Szczerze powiedziawszy do trójkołowych motocykli byliśmy zawsze nastawieni równie entuzjastycznie jak do trójkołowych samochodów. W pewnym stopniu przekonała nas mała Yamaha Tricity, która okazała się naprawdę fajnym kumplem w miejskich korkach.

MWT-09(2)Dlatego, choć powinniśmy z MWT-09 natrząsać się, ciągnąć łacha i robić bekę, poprzestaniemy na rzeczowych informacjach – może się bowiem okazać, że będzie to kawał fajnej maszyny.Informację o planach produkcyjnych przekazano podczas dziennikarskich testów nowych MT-09 i MT-03 w hiszpańskiej Altei. Zdaniem przedstawicieli Yamahy prace nad maszyną są dość zaawansowane, premiery należy się zatem spodziewać jeszcze w tym roku.

MWT-09(1)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.