Czegoś takiego jeszcze nie było w polskich mediach motocyklowych – w jednym miejscu, jedna redakcja zgromadziła dziewięć motocykli, dziewięciu różnych marek, należących do szeroko rozumianego segmentu adventure. Postanowiliśmy wybrać najlepszy z nich!

Zadanie zorganizowania tak wielkiego porównania jest trudne, zarówno z powodów logistycznych, dogrania ze sobą całej kilkunastoosobowej ekipy, sprzętu i miejsca oddalonego od domu o ponad pół tysiąca kilometrów, jak i wielu, wielu innych. Niemniej jednak postanowiliśmy podjąć się tego zadania.

Dograliśmy 9 importerów i dealerów, którzy przekazali nam motocykle do testu. Dziękujemy im za to, bo bez ich pomocy by się to nie udało. Kluczem do naszego zestawienia była dostępność sprzętów i dowolność, jaką zostawiliśmy importerom i dealerom. Nie chcieliśmy narzucać im modeli, które chcą nam przekazać do testów, a jedynie zaznaczyć, że pojazd musi łapać się do szeroko pojętego segmentu adventure. Ani pojemność silnika, ani rozmiar przedniego koła nie był z góry określony.

I tak, jak można się tego było spodziewać, przedstawiciele motocyklowych marek chcieli zaprezentować swoje nowości lub motocykle będące filarami sprzedaży. Zatem przedstawiamy sprzęty, które będziemy objeżdżać już w najbliższy weekend (31 lipca – 2 sierpnia):

wielkie porównanie motocykli segmentu adventure

Triumph Tiger 900 Enduro Pro – nowość 2020 – jedyny trzycylindrowiec w stawce, mocno przekonstruowany, jeszcze bardziej terenowy od swojego poprzednika

Benelli  TRK 502 X nowość 2020 – najmniejszy silnik z porównywanych sprzętów jedyny od razu gotowy na prawo jazdy kat. A2

Suzuki V-Strom 1050 XT – nowość 2020 – ulepszony, znany od lat terenowy autobus od Suzuki

Honda CRF 1100 Africa Twin – zeszłoroczna, jesienna nowość. Drugie wcielenie nowej legendy

Moto Guzzi V85TT – ubiegłoroczna absolutna nowość, w tym roku po raz pierwszy w wersji Travel, jedyny adventure w stylu retro

Ducati Multistrada 950 S – ulepszona w 2019 roku, na rynku od roku 2017, piękna i mocna włoszka

Kawasaki Versys 1000 – ubiegłoroczna nowość, jedyny w stawce sprzęt, którego producent nie namawia do zjazdu z asfaltu

KTM 1290 Super Adventure S – najmocniejszy w stawce, którego twin generuje aż 160 KM!

BMW R 1250 GS – jedyny bokser w zestawieniu, jedyny ze zmiennymi fazami rozrządu i drugi co do pojemności silnika

Wszystkie wymienione wyżej sprzęty zabieramy na Dolny Śląsk, gdzie będziemy kręcić film o nich, robić im sesje zdjęciowe, próby terenowe, oceniać je oraz jeździć, jeździć, jeździć od piątku do niedzieli po wspaniale krętych sudeckich drogach. W planach mamy także odwiedzenie naszych zachodnich i południowych sąsiadów!

Wszystkie te motocykle będziemy objeżdżać w… akcesoriach, które zapewnią nam Dobre Sklepy Motocyklowe! Niektóre z nich będziemy mieli na sobie jako pierwsi dziennikarze na świecie (jak to brzmi w ogóle), bo należeć będą do przyszłorocznej kolekcji… Zatem oprócz motocykli testować będziemy także motocyklowe ubrania takich firm jak: Rebelhorn, Revit, Held, Fox, Arai, Bell, HJC i inne…

Koniecznie śledźcie nasze wydarzenie na FB (relacje na żywo), Instagramie oraz już teraz subskrybujcie nasz kanał na YT, by nie przegapić mega filmu z porównania dziewięciu motocykli segmentu adventure!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.