Nowe motocykle BSA w końcu zaprezentowane

-

Prawa do marki przejął indyjski potentat firma Mahindra, znana między innymi z bardzo udanego wskrzeszenia Jawy, która okazała się jednym z piękniejszych neoklasyków. Jednoślady zostały pokazane między innymi na facebookowej stronie producenta.

Charakterny gagatek – Royal Enfield Continental GT 650 [test, opis, opinie, dane techniczne]

Z silnikiem klasy 650

Odrodzone BSA otrzymały nazwę Goldstar, nawiązującą do legendarnych maszyn produkowanych od końca lat 30. do początku lat 60. ubiegłego wieku. Będą one rywalizować przede wszystkim z 650-tkami Royal Enfielda, tj. modelami Interceptor i Continental GT. Podobnie, jak one BSA utrzymano w duchu klasycznych anglików, ale wyposażenie jest jak najbardziej nowoczesne.

Nowe motocykle BSA w końcu zaprezentowane

Kroplowy zbiornik, duża okrągła lampa, szprychowe koła z oponami Pirelli, łączą się z LED-owymi światłami, dwukanałowym ABS-em, wtryskiem paliwa. Chłodzona cieczą jednostka napędowa generuje 47 koni mechanicznych i 40 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przewiduje się, że BSA będą produkowane w Indiach, a montaż odbywać będzie się również na Starym Kontynencie. W tym celu założono centrum projektowo – techniczne w Banbury, w hrabstwie Oxfordshire, a montownię w miejscowości Midlands. Nowe Goldstary zostaną pokazane szerszej publiczności na targach w Birmingham, które zaczynają się już 4 grudnia br.

Krzysztof Brysiak
Krzysztof Brysiak
Pasją motocyklową zarażony od dziecka, kiedy to wyobraźnię rozpalała Cezet 350 sąsiada. Zwolennik spokojnej jazdy, lubiący zachwycać się mijanymi widokami. Miłośnik prostych, klasycznych maszyn, potrafiący zachwycić się również nowoczesnym designem, w szczególności włoskim. Lubi przede wszystkim wyprawy w małym, kilkuosobowym gronie oraz samotne ucieczki od cywilizacji, hałasu i zgiełku. Dlatego też chętnie odkrywa wschodnie tereny Polski. W podróży nie rozstaje się z aparatem, bo fotografia to jego drugie hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY