W jednym z odcinków popularnego cyklu dokumentalnego National Geographic Megafactories mamy niebywałą okazję zobaczyć „od kuchni” miejsce, w którym powstają jedne z najlepszych motocykli sportowych na świecie. Przez 45 minut możemy poznać historię marki Ducati i jej bolońskiej fabryki, dowiedzieć się, skąd wziął się pomysł stworzenia motocykla o czterech obliczach i zobaczyć krok po kroku cały proces produkcji Ducati Multistrada 1200.

 

Interesująca opowieść narratora, poparta dodatkowo ciekawymi ujęciami kamery, przeplatana jest wywiadami z kluczowymi członkami załogi, począwszy od szefa szefów Ducati, Gabriele’a Del Torchio, przez designerów, inżynierów aż do pracowników produkcyjnych. Co więcej, producentom dokumentu udało się zajrzeć nawet do tajnego działu Ducati Corse, w którym powstają motocykle biorące udział w największych motocyklowych wyścigach świata.

 

Dokument National Geographic poświęcony marce Ducati to fascynujący, szczegółowy obraz codziennej pracy tysięcy ludzi, dla których tworzenie motocykli to prawdziwa pasja. Wart polecenia jest nie tylko miłośnikom jednośladów spod marki Ducati, ale każdemu, kto chciałby poznać drogę motocykla od pomysłu do maszyny “z krwi i kości”.

 

National Geographic. Megafactories

“Megafactories” to cykl dokumentalny National Geographic, który miał premierę w 2006 r. W każdym odcinku ukazuje mechanizmy produkcji i ludzi, którzy stoją za markami-ikonami i produktami, których używamy na co dzień. Możemy więc zobaczyć kulisy powstawania piwa Heineken, mebli Ikea, samochodów BMW, chipsów Lays etc. Do tej pory ukazało się ok. 40 odcinków tego cyklu. W Polsce cykl można oglądać na kanale National Geographic Channel we wtorki o godz. 21:00.

 

Film (po angielsku)

http://youtu.be/TVwprnd9bS0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.