Czy przecieki informacyjne są rozeznaniem się na rynku przez importerów? A może po prostu grają nam – motocyklistom na nosie? Oby pierwsza opcja była prawdziwa, bo jeżeli tak jest, to może czekać nas piekielnie dobra premiera – nowej Africy Twin 800*.

Publikując takie artykuły, zawsze mocno trzymamy kciuki oraz łudzimy się, że głos motocyklistów zostanie wysłuchany. Niestety wielokrotnie producenci podejmowali niezrozumiałe z pozoru kroki, a właściwie ich nie podejmowali… Mając możliwości, potencjał, silnik leżący “na półce” nie tworzyli modelu, który chciałby lud…

Powstanie mniejszej Africy, która miałaby za zadanie nie tylko przyciągnąć nowych oraz młodych adeptów motocykli posiadających kategorię prawa jazdy A2, ale również stworzyć motocykl w rozchwytywanej i uwielbianej przez fanów jazdy poza drogami, klasie średnich adventure’ów. Informacje nie zostały wyssane z palca, a wręcz przeciwnie – szef projektu Africa Twin 1100, Kenji Morita w rozmowie w brytyjskiej MCN jasno zaznaczył, że Hondzie brakuje takiego motocykla, który mógłby konkurować z segmentem, obecnie tworzonym Yamaha Tenere 700 czy KTM Adventure 790 (a ja dodam do tego jeszcze nowego Tigera 800 Rally Pro).

Warto przeczytać: Powstanie agresywna i surowa Honda CRF Africa Twin 790?

Najprawdopodobniej silnik zostanie zapożyczony z Hondy NC750, który rzekomo ma zostać powiększony do około 800 cm3. Co ciekawe pierwsze przecieki na temat powstania nowej Hondy pojawiły się już w połowie ubiegłego roku.

plotki africa twin 850

Początkowo miała ona posiadać silnik o pojemności 850 cm3, jednakże jak widać plotki ewoluują, żyjąc swoim życiem. Niemniej jednak słowa wypowiedziane przez szefa projektu na pewno nie zostały rzucone na wiatr, a wielu zwolenników marki na pewno weźmie je do serca.

Tymczasem wyczekując na oficjalne informacje, zapraszamy was do przetestowania symulatora interfejsu nowej Hondy Africa Twin CRF1000L.

*zdjęcie główne do artykułu to prototypowy koncept enduro AT 1000

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.