Przy okazji prezentacji nowości Benelli, przedstawionych na tegorocznych targach China International Motorcycle Trade Exhibition (CIMA) w Chinach, wspomnieliśmy o współpracy pomiędzy firmą z Pesaro a MV Agusta. Teraz wiemy trochę więcej na ten temat, a kierunek, jak to ostatnio jest modne, wskazuje Daleki Wschód…

Kolejnym krokiem jest nawiązanie przez markę MV Agusta współpracy z QJ Motor – motoryzacyjnym molochem skupiającym Benelli, Keeway, a także produkującym jednoślady pod własną marką. Chińczycy z QJ Motor mają przejąć dystrybucję tych ekskluzywnych włoskich motocykli na terenie swojego kraju. Dotychczas zajmowała się tym firma Fekon Co., która została wchłonięta przez koncern QJ Motor. Liczba punktów dystrybucji ma jednocześnie wzrosnąć z siedmiu do dwudziestu ośmiu, i to w ciągu zaledwie jednego roku.

Jak już wcześniej pisaliśmy, silnik z MV Agusta ma stanowić napęd nowego, nakeda Benelli. Sugeruje to, że Włosi mogą nie ograniczyć się jedynie do powierzenia dystrybucji motocykli koncernowi QJ. Być może jest to zapowiedź bardziej ścisłej współpracy. Przykład Benelli na pewno do tego skłania. To dzięki współpracy z Chińczykami, motocykle z Pesaro ponownie trafiły na czołowe miejsca list sprzedaży. Początkowo w klasie 125, 250 i 500, jednak dzięki uzyskanym funduszom Benelli rozwija 800-tki, a nawet jeszcze większe maszyny. Być może więc niebawem ujrzymy MV Agusta małej i średniej pojemności z napisem Made in China.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.