Współpraca włoskiej firmy Benelli z chińskim koncernem Qianjiang nie zwalnia tempa. Właśnie dowiedzieliśmy się, że marka planuje powrócić do produkcji pojazdów z własnymi, ale przekonstruowanymi silnikami dużej pojemności po tym, jak norma czystości spalin Euro 4 wykluczyła z gry włoskie duże trzyclindrowce rodziny TnT.

Przez ostatnie 4 lata motocykle spod znaku lwa wywalczyły mocną pozycję w klasach od 125 do 500 cm3. Modelami 752S, Leoncino 800, czy opracowywanym nowym TRK 800 koncern chce zmierzyć się z konkurencją w średnich pojemnościach.

Benelli G1200 nowy turystyk adventure sportowo turystyczny

Jednak Benelli nie odpuszcza również motocykli z silnikami o pojemności ponad litra. Targi China International Motorcycle Exhibition (CIMAMotor) stały się miejscem wyczekiwanej prezentacji Benelli G1200. Szczegóły techniczne nowego modelu wciąż nie są znane.

Benelli G1200 nowy turystyk adventure sportowo turystyczny

Wiadomo jednak, że napęd stanowić będzie trzycylindrowy silnik, wywodzący się z TnT1130, o pojemności zwiększonej do 1209 cm3 oraz mocy ponad 130 KM. Kierowcę ma wspierać bogate wyposażenie elektroniczne, w tym czujniki ciśnienia w oponach.

Benelli G1200 nowy turystyk adventure sportowo turystyczny

Fot: imotorbike.my

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.