Prezentacja nowego wcielenia Ducati Monster na 2021 rok mocno namieszała w środowisku ducatistów. Okazało się, że model ten nie jest zbudowany na… ramie kratownicowej, co spotkało się z oburzeniem tradycjonalistów i fanów tego rozwiązania. Postanowili nie stać bezczynnie.

Co zatem można zrobić? A jakże, wykorzystać potęgę Internetu! Szybko zatem, na platformie change.org, stworzono petycję, którą zatytułowano – Ratujmy dziedzictwo modelu Ducati Monster. Fani marki, a raczej fani modeli Monster, nie mogąc pogodzić się z usunięciem przez fabrykę dotychczasowego znaku rozpoznawczego tej rodziny motocykli, nie dali się przekonać niezwykle lekką konstrukcją jednośladu i zapowiedziami fantastycznych, sportowych wręcz doznań za kierownicą nowego modelu. Monster, który na rok 2021, nie nosi żadnego numerycznego przydomka, przez wielu nazywany jest Yamahą MTster, kolejnym modelem Kymco, czy bezczelną zrzynką z… Gladiusa lub MV Agusty Brutale. Zdecydowanie, jeżeli chodzi o emocje, to budzi ich sporo.

Po prostu nowy Ducati Monster a.d. 2021! [dane techniczne, cena, opis]

Fani marki uważają, że to, co zaprezentowano nie jest Monsterem. W petycji możemy przeczytać:

Rozumiemy postęp, rozumiemy potrzebę zmian. Popieramy go i będziemy go wspierać, o ile postęp i zmiany będą szanować tradycję i dziedzictwo ostatnich 27 lat. Dlatego wygląd czwartego pokolenia Monstera uważamy za nie do przyjęcia. Brakuje mu niepowtarzalności i charakterystycznego, rozpoznawalnego wyglądu, który zawsze kojarzył się z naszym ukochanym modelem motocykla. Brakuje mu charyzmy i charakteru, które zawsze były kojarzone z Monsterem. Uważamy, że jego wygląd jest zbyt ogólny i prosty, nie zasługuje na miano Monstera.

Aż strach przyznać się, że mi nowy image Monstera naprawdę się podoba i od kratownicowej ramy ważniejsze dla mnie są jego osiągi i zwinność prowadzenia. Cóż, jeżeli nie zgadzacie się ze mną, podpiszcie poniższą petycję. Może włodarze marki z Borgo Panigale przejmą się nią, a może… wcale.

PODPISZ PETYCJĘ

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.