Dron w motocyklu – komu to potrzebne?

-

Wygląda na to, że inżynierowie projektujący motocykle przyszłości za bardzo zachłysnęli się możliwościami technologicznymi. To, co nam proponują, nie ma wiele wspólnego z relaksacyjną jazdą motocyklem.

Radary w jednośladzie, komendy głosowe, a teraz dron. Czy naprawdę ludzie pracujący w zaciszach biur projektowych uważają, że nie jesteśmy w stanie bezpiecznie jeździć bez tych wszystkich gadżetów?

Zakładnicy informacji. Czy elektroniczne gadżety motocyklowe są nam niezbędne?

Wielofunkcyjny dron od Hondy

Na pomysł wpadli Japończycy, kreśląc wizję elektrycznego superbike’a przyszłości. Quadrocopter ma być umieszczony w tyle motocykla. W sposób automatyczny ma się rozkładać i startować, a po wykonanej misji wracać, składać wirniki i chować się w nadwoziu.

Dron w motocyklu – komu to potrzebne?

Honda przewiduje wiele zastosowań dla swojego małego drona. Jednym z bardziej zadziwiających jest powierzenie mu zadania dostarczenia przedmiotów, np zapomnianych przez motocyklistę. Moa też jest o dowozie, a raczej dolocie akumulatora, w przypadku rozładowania tego w motocyklu. Jest raczej nieprawdopodobne, aby tak małe urządzenie poradziło sobie z przeniesieniem ciężkiej baterii i to na duże odległości.

Kurtka Rebelhorn Hiflow IV – kolejne wcielenie uniwersalnego hitu nie tylko na lato! [opinia, cena]

Bardziej realne jest wykorzystanie drona do wspomagania kierowcy. Miałby rozpoznawać trasę przed motocyklistą i informować o istniejących zagrożeniach, bądź utrudnieniach w ruchu. W razie wypadku miałby pomóc w kontaktowaniu się ze służbami ratowniczymi. Dron działałby w pełni autonomicznie i wracał do motocykla na żądanie kierowcy, bądź w celu podładowania baterii.

Jeszcze innym zastosowaniem ma być wykorzystanie wirników quadrocoptera do chłodzenia silnika, a nawet samego motocyklisty.

Chora wizja przyszłości

Ciekaw jestem ilu z nas skusiłoby się na tak wyposażony jednoślad? Przejażdżka motocyklem wśród stada dronów – dziękuję, to nie dla mnie.

Krzysztof Brysiak
Pasją motocyklową zarażony od dziecka, kiedy to wyobraźnię rozpalała Cezet 350 sąsiada. Zwolennik spokojnej jazdy, lubiący zachwycać się mijanymi widokami. Miłośnik prostych, klasycznych maszyn, potrafiący zachwycić się również nowoczesnym designem, w szczególności włoskim. Lubi przede wszystkim wyprawy w małym, kilkuosobowym gronie oraz samotne ucieczki od cywilizacji, hałasu i zgiełku. Dlatego też chętnie odkrywa wschodnie tereny Polski. W podróży nie rozstaje się z aparatem, bo fotografia to jego drugie hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Elektryczny Himalayan – adventure na prąd od Royala Enfielda [dane techniczne, opis]

Motocykl elektryczny przestaje być kojarzony wyłącznie z miejskimi przestrzeniami, z niewielkimi odległościami do przemierzenia. Coraz więcej firm włącza elektryczne adventury do swojej oferty. https://motovoyager.net/testy-2/testy-motocykle/royal-enfield-himalayan-przybysz-z-indii-test-opinie-dane-techniczne/ Na pewno...

BSA Scrambler – najnowsze wcielenie motocykla w brytyjskim stylu [dane techniczne, opis]

Choć motocykl jest zbudowany zgodnie z wyspiarskimi wymogami na klasyka, to nie pochodzi z Anglii. Wskrzeszenie marki po blisko pięćdziesięciu latach było możliwe dzięki...

Bezpieczne Andrzejki – akcja policji rozpocznie się 25 listopada

Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada, jednakże policjanci przygotowali kilka atrakcji dla zmotoryzowanych nieco wcześniej. Akcja Bezpieczne Andrzejki rozpocznie się 25.11...

Coraz bliżej premiery nowych wersji KTM 390 Adventure [dane techniczne, opis]

Ujawnione zdjęcia szpiegowskie pozwalają przypuszczać, że motocykle w odmianach Rally oraz Enduro są już praktycznie gotowe. Dlatego też w najbliższym czasie można spodziewać się...

Samochodowe autopiloty w końcu będą wykrywać motocyklistów

Samochodowe autopiloty zaliczyły już kilka wypadków, w których śmierć ponieśli motocykliści. Euro NCAP przedstawiło jednak zupełnie nowe zasady testowania oprogramowania, które będzie uwzględniać kierowców...