Od poniedziałku 15.06.2020 roku nastąpiło otwarcie granic pomiędzy Czechami, a Polską na wszystkich przejściach. Obywatele obu krajów, z wyłączeniem polskiego Śląska, będą mogli bez obostrzeń i późniejszych negatywnych skutków migracji móc przemieszczać się po terytorium obu Państw. Co to znaczy dla ulicznych wyścigów?

Mieliśmy nadzieję, że w związku z tym faktem odbędą się, wstępnie przełożone z czerwcowego terminu na 15 i 16 sierpnia 2020, zawody cyklu IRRC 300 Zatacek Gustava Havla w czeskich Horicach. 300 Zatacek Gustava Havla to bezpłatny, międzynarodowy wyścig motocykli szosowych, który odbywa się w Hořicach v Podkrkonoší od 1936 roku. Jego nazwa pochodzi od tego, że podczas dwunastu wyścigowych okrążeń motocyklista wykona dokładnie 312 zakrętów. Każde okrążenie ma długość 5150 metrów, a podczas jego wykonywania zawodnik pokona 11 winkli w lewo i 15 w prawo. Jest to wyścig uliczny będący częścią światowego cyklu wyścigów tego rodzaju. Od 1968 roku zmagania te noszą imię Gustava Havla, czeskiego kierowcy, który był jednym z najlepszych na świecie, a zmarł tragicznie rok wcześniej.

Niestety w najnowszym komunikacie Automobilklubu Horice czytamy, że ze względu na brak możliwości zapewnienia wymaganych środków bezpieczeństwa dla publiczności oraz ekip startujących, w związku z panującą epidemią COVID-19, cała impreza zostaje w tym roku odwołana. Organizator wyraził chęć kontynuacji mistrzostw dopiero w 2021 roku. Zawody są bardzo spektakularnym widowiskiem i przyciągają na swoje trybuny dużo kibiców nie tylko z Czech, ale i z Polski, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się uczestniczyć w tej imprezie z aparatem i przygotować ciekawy reportaż na ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.