Finał Mistrzostw Polski Pit Bike Supermoto już w niedzielę na Autodromie Słomczyn!

-

Tor w Słomczynie, położony pod Grójcem niedaleko Warszawy, to jeden z najnowocześniejszych obiektów asfaltowych w Polsce. Już 10 września odbędzie się tam ostatnia runda Mistrzostw Polski Pit Bike Supermoto. Zawody, w czasie których poznamy tegorocznych mistrzów poszczególnych klas, będą poprzedzone dwudniowymi treningami.

W tym sezonie rozszerzona formuła mistrzostw i aż sześć wyścigów zadecydują o tym, do kogo trafią najwyższe tytuły. Mistrzowie Polski Pit Bike SM zostaną wyłonieni w jedenastu klasach: Stock 90, MRF Runner 80, Pit Ladies, Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Super Pit, Masters, Mini GP, Kayo Mini GP i klasyfikacji zespołowej.

Wielki finał Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road. Rekordowa runda w Gdańsku za nami!

Minimotocykle Pit Bike zaczęły swoją historię w Polskim Związku Motorowym od torów kartingowych i rozwój tej konkurencji można uznać za zrównoważony – podkreśla Jacek Bujański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego PZM.

Najpierw była ranga Pucharu Polski i budowanie frekwencji w poszczególnych klasach, tak aby po kilku latach mieć zaplecze do rywalizacji w Mistrzostwach Polski. Zaczynało się skromnie od jednej rundy, a już mamy trzy. Docelowo, jak w każdej konkurencji sportu motocyklowego doczekamy się pewnie kilku rund cyklu Mistrzostw Polski, ale wszystko zależy oczywiście od zainteresowania i frekwencji zawodników.

Finał Mistrzostw Polski Pit Bike Supermoto już w niedzielę na Autodromie Słomczyn!

W niedzielę 10 września w sesjach porannych odbędą się treningi i kwalifikacje. O 12:40 rozpoczną się właściwe wyścigi. Będzie to trzecia runda i dwa ostatnie wyścigi mistrzostw 2023.

Finał Mistrzostw Polski Pit Bike Supermoto już w niedzielę na Autodromie Słomczyn!

Za nami dwie rundy wyścigów na torach asfaltowych w randze mistrzostw. Zawodnicy ścigali się na Wallrav Race Center w Starym Kisielinie oraz na bydgoskim Kartodromie. Teraz czas na prawdziwą “wisienkę na torcie”, czyli podwarszawski Słomczyn. Jest to bardzo ciekawy obiekt, nie tylko dla zawodników, ale i dla publiczności. Mam nadzieję, że dopiszę zarówno frekwencja na listach startowych, jak i na trybunach. Trzymam kciuki, niech wygrają najszybsi! – mówi Arkadiusz Bas, Valvo-Tect, importer marki Valvoline.

Finał Mistrzostw Polski Pit Bike Supermoto już w niedzielę na Autodromie Słomczyn!

Sportowe przedszkole

Dyscyplina Pit Bike to szansa dla młodych zawodników i trampolina dla największych talentów. Zawodnicy wywodzący się z minimotocykli odnoszą coraz więcej sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Zawody na Autodromie Słomczyn to idealna okazja, by zobaczyć ich w akcji, a także zainspirować do trenowania dzieci i młodzież.

Finał Mistrzostw Polski Pit Bike Supermoto już w niedzielę na Autodromie Słomczyn!

Zawsze mówiłem, że tak jak karting wychował wielu mistrzów kierownicy, to tak samo powinno być z minimotocyklami pit bike. Kilka lat temu podchodzono do moich teorii sceptycznie. Dziś, kiedy na dużych maszynach zawodnicy z pit bike’ów sięgają po tytuły w żużlu wyścigach czy motocrossie, mamy na to potwierdzenie. Pit Bike to idealna szansa na wcześniejsze ujawnienie talentu, a sama rywalizacja, na podobnych osiągami sprzętach, to też niższy koszt nauki sportu od podstaw. Mamy więc “przedszkole” sportowe przygotowujące do wielkich motocyklowych karier i tego się trzymamydodaje Jacek Bujański.

Finał sezonu Mistrzostw Polski Pit Bike SM odbędzie się w niedzielę, 10 września. Start około 12:40. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Motocyklami Kayo na biegun północny

Jednoślady to bardzo uniwersalne pojazdy. Można nimi wyskoczyć do kawiarni, pojechać do Rumunii, wybrać się w podróż do Mongolii, a nawet na… biegun. Na...

Otwarcie warszawskiego dealerstwa marki Voge i zakończenie sezonu motocyklowego w Motors Żerań [1.10.2023]

Już w najbliższą niedzielę, 1 października o godzinie 12:00, w Motors Żerań, multidealerstwie mieszczącym się w Warszawie przy ul. Elektronowej 2 wielka impreza! Oficjalne...

Norton wiecznie żywy, czyli nowy klasyk od Zongshena

Brytyjska firma przegrała walkę o miejsce na rynku jednośladów. Ostatecznie upadła w 2020 roku i została przejęta przez indyjskiego potentata, koncern TVS. Prawa do...

Nowe BMW F 900 GS Adventure. Klasa średnia, klasa premium [opis, prezentacja, dane techniczne]

W najnowszej wersji BMW F 900 GS Adventure średnia jest tylko klasa pojemnościowa, choć przecież 895 cm3 i 105 KM to wartości więcej niż...

Traficar – twój codzienny samochód bez zobowiązań [carshering]

W dynamicznie zmieniającym się świecie coraz więcej osób zwraca się ku nowoczesnym rozwiązaniom, które oferują wygodę i elastyczność. Jednym z nich, które dotyczy naszej...