Już w pierwszym treningu, podczas przygotowań do rundy FIM EWC w Malezji, Paweł Szkopek zaliczył upadek, który zakończył się bardzo pechowo – złamaniem kości śródstopia lewej stopy.

Zawodnik wycofał się z wyścigu i wraca do Polski, gdzie przejdzie operację. Paweł Szkopek podczas rundy w Malezji miał wystąpić w barwach zespołu Omega Maco Racing wraz z Jamesem Ellisonem, niestety wypadek w pierwszym treningu wykluczył go ze startu na torze w Sepang. Motocykl niezbyt ucierpiał, więc jest szansa, że zespół wystartuje w 8 godzinnym wyścigu z rezerwowym zawodnikiem. Najlepiej będzie jak posłuchacie wypowiedzi samego Pawła Szkopka:

Polski zespół Wójcik Racing Team na ten moment radzi sobie bardzo dobrze. Pierwsze treningi odbyły się bez wypadków, co pozwoliło skupić się zawodnikom na doborze odpowiednich części i ustawień.

Przeczytaj koniecznie: Wywiad z mechanikiem Wójcik Racing Team Adrianem Zielińskim -zobacz jak zza kulis wyglądają przygotowania do wyścigów

Warto przypomnieć, ze WRT startuje po raz pierwszy jako Reprezentacja Polski. 8 godzinny wyścig podczas rundy na torze w Sepang startuje w sobotę o godzinie 5:55 polskiego czasu. STOCK 1000 w składzie: Adrian Pasek, Piotr Biesiekirski, Marek Szkopek; SBK w składzie: Gino Rea, Chris Bergman, Axel Maurin. Transmisja na Eurosporcie 2.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.