Fotoradary należące do gmin i Straży Miejskich odchodzą co prawda w słuszne zapomnienie, ale mandaty wystawione za ich pomocą do końca 2015 roku wciąż są teoretycznie ważne. Za sprzątanie tego bałaganu wzięła się policja, a oporni ukarani mogą spodziewać się domowej wizyty funkcjonariusza.

Ustawa odbierająca gminom i Straży Miejskiej prawo do wystawiania mandatów z fotoradarów zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2016 roku. Pechowcy, których te sprytne urządzenia ustrzeliły pod koniec grudnia zeszłego roku mają 180 dni na zapłacenie kary , czyli do końca czerwca. W przeciwnym wypadku sprawa trafi do sądu.


Wszelkie uprawnienia w zakresie fotografii drogowej przejęła policja i to ona stała się spadkobiercą zaległych toczących się spraw, w tym również niezapłaconych mandatów. Czas goni, a funkcjonariusze chcą mieć w porządek w papierach, dobre statystyki wpływów do budżetu też nie zaszkodzą. Oporni niepłacący mogą więc być odwiedzeni przez dzielnicowego, który przypomni o smrodliwych zaszłościach.

Sama policja stanowczo zaprzecza, że wizyty te będą bezpośrednio związane ze ściąganiem zaległych kwot, mają być za to wręczane wezwania na komendę celem omówienia zarejestrowanej na zdjęciu działalności i wskazania ewentualnych winnych. Czyli wraca stary problem – czy jako kierowcy w ogóle mamy obowiązek rozmawiać na ten temat? Prawny pasztet wciąż jest doskonale wypieczony, a w tej sprawie ilu smakoszy, tyle opinii.

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.