Włodarze jednego z indyjskich miast postanowili ulżyć cierpiącym z powodu upału motocyklistom stojącym pod światłami na skrzyżowaniach. Zainstalowano specjalne płachty dające skrawek zbawiennego cienia.

Słoneczna pogoda i wysoka temperatura to teoretycznie świetne warunki do jazdy jednośladem. Ale w Indiach, gdzie wszystko jest w innej skali niż u nas, także klimat bywa ekstremalny. Utrzymujące się przez wiele tygodni ponad 40 stopniowe upały połączone z dużą wilgotnością dają miejscowym motocyklistom mocno w kość. Szczególnie uciążliwy jest postój na skrzyżowaniu w oczekiwaniu na zielone światło.


Władze indyjskiego miasta Nagpur postanowiły pomóc nieszczęsnym bikerom smażącym się pod światłami. Wprowadziły pilotażowy program polegający na rozwieszaniu nad dojazdem do skrzyżowania wykonanych z materiału baldachimów przeciwsłonecznych. Nie jest to może wyjątkowo skuteczny sposób walki z upałem, ale zawsze daje odrobinę wytchnienia i pokazuje troskę władz o swoich obywateli. U nas też bywają takie dni w roku, że chętnie zobaczylibyśmy cokolwiek nad głową.

1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here