Jeśli prawdziwe jest powiedzenie “jaki Nowy Rok, taki cały rok”, to zarząd Triumpha może tylko zacierać ręce. Brytyjskie motocykle podbiły Amerykę, a na rynek wchodzi właśnie nowa odsłona lubianego streetfightera Street Triple, tym razem z silnikiem klasy 800.

Triumph poinformował właśnie o sporym sukcesie na ważnym rynku amerykańskim. Sprzedaż brytyjskich maszyn za oceanem w 2016 roku skoczyła o 21% w stosunku do poprzedniego, a nowych właścicieli znalazło ponad 13 tysięcy motocykli. Był to najlepszy rok w całej historii obecności Triumpha na rynku amerykańskim.

Kolejna dobra wiadomość z Hinckley to oficjalny debiut odświeżonego i wzmocnionego modelu Street Triple. Duży udział w kształtowaniu parametrów nowego motocykla mieli sami klienci, którzy wypowiedzieli się na ten temat w specjalnej ankiecie, o czym pisaliśmy w zeszłym roku. Podstawowym żądaniem było zwiększenie mocy silnika, co przy surowych wytycznych normy emisji spalin Euro 4 wymagało zwiększenia pojemności skokowej silnika.

Street Triple napędzany jest obecnie piecem o pojemności 765 cm3 i posiada 80% nowych części w porównaniu z poprzednikiem. Jego moc w zależności od jednej z czterech wersji wyposażenia wynosi teraz od 113 do 123 KM.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.