Dział marketingu BMW jak zwykle postarał się o odpowiednią dawkę szumu medialnego na temat planowanych nowości. Z okazji zbliżających się targów Intermot w Kolonii podsumowujemy krążące w sieci informacje o niemieckich debiutantach.

Kolońskie targi Intermot są bardzo ważne dla firm z szeroko pojętego germańskiego obszaru kulturowego, zwłaszcza BMW i KTM. Mediolańska EICMA ma co prawda większą renomę, ale na własnym, wyjątkowo chłonnym podwórku zawsze warto zaprezentować jakąś gorącą nowość. Obecny sezon obfitował w plotki i niedopowiedzenia, podsumujmy więc okruchy informacji o świeżych produktach BMW, które mogą ujrzeć światło dzienne już na początku października.


Na początek umiarkowane pojemności – mały naked G310R, stworzony w kooperacji z indyjskim koncernem TVR może doczekać się rodzeństwa. Mówi się o szczelnie zabudowanej owiewkami wersji sportowej oraz o małym turystycznym enduro, które może nieźle zamieszać w swoim segmencie. Większy turystyk, S1000XR powinien otrzymać pakiet poprawek – klienci narzekali do tej pory zwłaszcza na silne wibracje. Nie spodziewamy się za to znaczących zmian w kurze znoszącej złote jaja, czyli R1200GS – zarząd uznał, że dotychczasowy model wytrzyma japońską nawałnicę jeszcze jeden sezon.

t

W krainie stylu niepodzielnie rządzić będą kolejne odmiany eleganckiego R NineT, spodziewać się możemy również kolejnego wcielenia motocykla Bonda, czyli techno-cruisera, który być może pogoni kota XDiavelowi. Segment luksusowych motocykli turystycznych wzbogaci bagger na bazie K1600, kalibrowany zwłaszcza na rynek amerykański. Jak widać BMW bardzo mocno stara się utrzymać dotychczasowych klientów i zdobyć kolejnych. Czekamy na Intermot!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.