Świeżutkie Ducati 1299 Superleggera ustanawia właśnie nowe wzorce stosunku mocy do masy, będąc jednocześnie przykładem mistrzowskiej stylizacji. Można śmiało stwierdzić, że motocykl ten stał się legendą już w momencie premiery.

Najmocniejszy dwucylindrowy motocykl w historii. Dane techniczne Ducati 1299 Superleggera robią wrażenie na zdrowym człowieku. Moc 215 KM przy 156 kg suchej masy to tylko wyjściowe wartości. Oferowany w opcji kit wyścigowy śrubuje moc do 220 KM i zmniejsza masę do równych 150 kg. W tym momencie można przyzwać byty wyższe, w które się aktualnie wierzy. Obłęd!


Superleggera to nie tylko osiągi. To również kwintesencja włoskiego stylu projektowania. Dużą zasługę w zmniejszaniu masy motocykla mają owiewki, wykonane całkowicie z włókna węglowego. Z kolei silnik wykonany jest m.in. z elementów tytanowych i magnezowych.

t

Motocykl będzie wyprodukowany w limitowanej ilości 500 sztuk i mimo zaporowej ceny ponad 360 tysięcy zł raczej nie będzie problemów ze sprzedażą. Od dłuższego czasu mówi się o śmierci segmentu superbike. To tylko część prawdy – po prostu nie ma już w nim miejsca na motocykle przeciętne. Wszystko albo nic. Ducati 1299 Superleggera jest zdecydowanie bliższe pierwszej opcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.