Bezpowrotnie minęły czasy, gdy nadwozie w wersji kombi bardziej kojarzyło się z kanciastym karawanem pogrzebowym niż z samochodem, którym można wzbudzić zachwyt u innych użytkowników dróg. Na szczęście dokładana niejako „na siłę” tylna część nadwozia, niepasująca do przedniej bryły pojazdu, od wielu lat jest tylko historią. Współczesne samochody w wersji kombi zachwycają stylistyką, a w niektórych przypadkach swoim pięknem i stylizacją przewyższają popularne hatchbacki i sedany. Gdy całość zostanie uzupełniona o niezwykle oszczędny, a zarazem gwarantujący sportowe osiągi silnik Diesla, powstaje optymalne połączenie przestrzeni, mocy i oszczędności w niezwykle pięknym opakowaniu. Jednym słowem idealne auto rodzinne, które powinno spełniać wszystkie pokładane w nim oczekiwania. Czy rzeczywiście jest to najlepsza opcja dla rodziny?

Komfort jazdy

Współczesne kombi zapewniają już bardzo wysoki komfort jazdy. Siedząc we wnętrzu lub prowadząc samochód w tej wersji nadwozia niezwykle trudno wychwycić różnicę, jaka odróżnia ją od hatchbacka lub sedana.

Stylistyka

Czy auto typowo rodzinne musi być nudne? Nic z tych rzeczy. Konstruktorom nowych samochodów w wersji kombi coraz częściej udaje się stworzyć udane połączenie sportowego stylu oraz szykownej elegancji, wszystko to stanowi harmonijną całość. W niektórych modelach nadwozie kombi jest najczęściej wybierane przez kupujących, dla których jest ono piękniejsze od hatchbacka czy sedana.

Koszty utrzymania

Również w kwestii kosztów związanych z utrzymaniem samochodu trudno doszukać się jakichkolwiek większych różnić w porównaniu z pozostałymi wersjami nadwozia. Materiały eksploatacyjne oraz części zamienne są na tym samym poziomie, trudno dopatrzyć się również różnic w wielkości spalania, zwłaszcza jeśli chodzi o oszczędny silnik wysokoprężny. Rozbieżności są widoczne, gdy porówna się nadwozie kombi do innych typów aut wybieranych najczęściej przez liczne rodziny, tzn. Vany i Suv-y. Już sama różnica w wielkości spalania przemawia za zakupem kombi, zwłaszcza z silnikiem Diesla. Oszczędności są również widoczne podczas zakupu takich elementów, jak opony. Wchodząc na stronę jednego ze sklepów internetowych np. Tirendo, można szybko przekonać się o różnicy cenowej opony do popularnego kombi oraz Suv-a.

Odmiana kombi od zawsze była ceniona za ogromną i ustawną przestrzeń bagażnika, gdzie niski próg w znaczący sposób ułatwia załadunek. Nowoczesne kombi w kategorii auta rodzinnego wygrywają konkurencję z pozostałymi wersjami nadwozia, jak też innymi odmianami samochodów. W porównaniu z hatchbackami i sedanami posiadają o wiele bardzie dostępną przestrzeń ładunkową, przy jednoczesnych zachowaniu pozostałych parametrów na podobnym poziomie. W konfrontacji z coraz bardziej popularnymi SUV-ami wygrywają m.in. w kategorii prowadzenia, komfortu oraz oszczędności, zwłaszcza wtedy, gdy posiadają pod maską nowoczesny silnik wysokoprężny. Dla posiadaczy małych dzieci samochód w wersji kombi wydaje się być optymalnym rozwiązaniem. Nie trzeba się trudzić, by we wnętrzu bagażnika zmieścić wózek oraz niezbędne bagaże, których nigdy nie brakuje podczas podróży z dziećmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.