czw, 13 Maj 2021

Powiększony zbiornik paliwa – jakie warunki musi spełniać Twój pojazd, aby zamontować zbiornik?

-

Dodatkowe zbiorniki paliwa to rozwiązanie idealne zarówno dla małych jak i dużych firm transportowych. Powodów przemawiających za takim rozwiązaniem jest co najmniej kilka: oszczędność czasu, niższe koszty transportu, wyższy standard usług dla pasażerów. Warto więc sprawdzić jakie warunki należy spełnić by wyposażyć swoją flotę w dodatkowe zbiorniki na paliwo. Szczególnie, że może być to rozwiązanie idealne zarówno dla małych busów jak i dużych autokarów, czy samochodów ciężarowych.

Co to jest powiększony zbiornik paliwa?

Każdy samochód osobowy lub ciężarowy opuszczający taśmę produkcyjną jest zazwyczaj wyposażony w jeden podstawowy zbiornik na paliwo. Aby podnieść komfort jazdy i podróży takimi autami można, przy zachowaniu określonych warunków, montować w nich dodatkowe zbiorniki na paliwo. Pozwala to po prostu pokonywać dłuższe dystanse bez tankowania. Aluminiowy zbiornik paliwa może pomieścić dodatkowo nawet 300 litrów benzyny lub oleju napędowego. Powinien być zamontowany w sposób nie ingerujący zbytnio w podwozie samochodu i wyposażony w niezbędną homologację.

Jakie warunki musi spełnić pojazd by zamontować w nim powiększony zbiornik?

Pierwszym najważniejszym warunkiem jaki musimy spełnić jest odpowiednie miejsce w naszym aucie na dodatkowy zbiornik paliwa. Musi być ono bezpieczne, zapewniać komfort i prawidłową współpracę dodatkowego zbiornika z podstawowym. Do tego celu służy system odpowiednich przewodów i pomp paliwowych. Wybrane miejsce montażu powinno też zapewniać komfort tankowania takiego dodatkowego baku w naszym aucie. W końcu powinno być ono dobrane tak, by nie ingerować w konstrukcję auta i jego podwozie. W tej kwestii najlepiej skonsultować się z wyspecjalizowanym producentem takich rozwiązań. Doradzi on gdzie w modelu naszego auta zamontować takie udogodnienie i jakich rozmiarów zbiornik na paliwo wybrać.

Zbiorniki paliwa do busów – specyfika

Powiększone zbiorniki paliwa do busów zapewniają kierowcom większą elastyczność w planowaniu trasy. Decyzje na drodze można podejmować dynamicznie kierując się natężeniem ruchu. Dodatkowy zasięg umożliwia swobodną zmianę wybranej drogi bez konieczności, aż tak częstego tankowania. Takie rozwiązanie docenią też pasażerowie naszego busa. A jeśli nasze auto jest samochodem dostawczym, zapewni nam ono większą oszczędność na paliwie i podniesie rentowność przejazdów. Przykładowo, dodatkowy zbiornik paliwa na trasach z Polski do Niemiec pozwoli przebyć je bez dodatkowego tankowania.

Dodatkowy zbiornik w dużym aucie – na jakich warunkach?

Zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych lub do autobusów mają podobne zalety jak w przypadku mniejszych busów. Z racji jednak na rozmiary pojazdów mogą być większe, dzięki czemu zasięg na jednym tankowaniu wydłuża się. W przypadku firm transportowych pozwala to na naprawdę duże oszczędności na paliwie. Daje możliwość takiego ułożenia trasy kierowcy, by w zależności od kierunku  tankował on tylko w Polsce, lub w tych krajach gdzie cena za litr paliwa jest niższa. Jeśli natomiast planujemy trasę tak, by nadłożyć drogi ale np. uniknąć odcinków płatnych lub zatłoczonych, wtedy dodatkowy zbiornik to idealne rozwiązanie. Przy montażu zbiornika w samochodzie ciężarowym warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego będzie on wykonany. Powinien być on trwały i bezpieczny a jednocześnie lekki by nie podnosić zbytnio tonażu danego pojazdu.

Zbiorniki paliwa świętokrzyskie

Producent zbiorników paliwa jakiego wybierzemy powinien być w tym zakresie doświadczoną i wyspecjalizowana firmą. Jednym z takich podmiotów jest firma ARHEN ze Starachowic w województwie świętokrzyskim. Tym co wyróżnia ich produkty i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę jest oferowany przez nich aluminiowy zbiornik paliwa. Wykonany z utwardzonego aluminium o grubości 2,5 mm zapewnia trwałość, wysoką jakość oraz minimalną wagę przy zachowaniu względnie dużej pojemności. Zbiorniki aluminiowe na zamówienie o pojemności od 80 do 300 litrów, montowane są do większości najpopularniejszych marek i modeli busów, aut dostawczych i transportowych. Ponadto sposób ich montażu nie wymaga ingerowania w podwozie samochodu. Produkty te posiadają dwuletnią gwarancję i co najważniejsze homologację obowiązującą na terenie wszystkich Państwa Unii Europejskiej.

Kiedy powiększony zbiornik opłaca się najbardziej?

Dodatkowy zbiornik paliwa to rozwiązanie, które przyniesie wymierne korzyści w każdej sytuacji. Mała firma transportowa z niewielką flotą skorzysta na wydłużeniu zasięgu i możliwości obsługi przewozu pasażerów bez dodatkowych przystanków. To podniesie jakość jej usług i oszczędzi czas pracy aut i kierowców. Z kolej przy transporcie osób lub towarów na dalekich europejskich trasach podstawowym argumentem są kwestie finansowe. Planując przyjazd floty możemy wybierać te punkty do tankowania, w których cena jest najniższa lub nie wymaga np. płacenia w zagranicznej walucie i ponoszenia związanych z tym kosztów wymiany walut. Pamiętajmy też, iż tankowane na terenie Polski pozwala na odliczenie kosztów podatku Vat, co znacząco obniża koszt transportu.

Sponsorowany
Sponsorowany
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami. Wchodzisz w to?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Indian ROADSHOW w Bieszczadach już od 3 do 6 czerwca 2021 – wpadnij przetestować najnowsze modele motocykli w BPM

Indian ROADHSHOW to najgrubsza impreza najstarszej amerykańskiej marki motocykli, która w tym roku odbędzie się na początku czerwca w przepięknych okolicznościach. Jeżeli chcecie przetestować...

Popraw prowadzenie swojego klasycznego Bonneville! Amortyzatory Fox w katalogu akcesoriów Triumpha!

W sezonie 2021 Triumph wypuszcza na rynek nowego Bonnevilla T120. Ten klasyczny motocykl urzeka wyglądem, a jego nowa odsłona ma jeszcze lepiej się prowadzić....

Yamaha XSR 125 pojawi się w Europie?

W segmencie motocykli o pojemności 125 cm3 kupujący mają naprawdę ogromny wybór. Cieszy fakt, że producenci jednośladów coraz więcej uwagi poświęcają niewielkim pojemnościom, które...

Pościgów ciąg dalszy – wyprzedził motocyklem z ogromną prędkością nieoznakowany radiowóz

Spokojnie, chwilowy przestój w naszych artykułach odnośnie pościgów za motocyklistami to sprawa nieco gorszej pogody. 41-letni motocyklista w województwie podlaskim wyprzedzał sznur samochodów jadąc...

Braking – marka wybierana przez mistrzów nareszcie dostępna w Polsce

Układ hamulcowy jest podstawowym elementem każdego motocykla. Pozornie banalny, ale tak naprawdę niezwykle istotny i skomplikowany, zwłaszcza w sportowych jednośladach. w wyczynowych maszynach kluczowe...