Masz motocykl sportowy lub sportowo-turystyczny i wymyśliłeś, że chciałbyś spróbować dalszej turystyki we dwoje. O ile jadąc samemu mogłeś wrzucić swoje rzeczy do wodoszczelnej torby i umocować ją na siedzeniu pasażera. Ale co teraz, kiedy to miejsce zajęte jest przez naszą drugą połówkę? Pozostaje zakup kufrów wraz ze stelażem, albo… dużo tańszych, równie funkcjonalnych i łatwiejszych w mocowaniu i demontażu sakw!

Przewaga sakw nad kuframi

Zarówno kufry boczne, jak i sakwy mają swoje plusy. Co przemawia za sakwami? Przede wszystkim, wspominana już wyżej, łatwość ich montażu i demontażu, brak potrzeby ingerencji w konstrukcję motocykla, mocowania szpecących bryłę motocykla stelaży, niska masa, uniwersalność oraz ich atrakcyjna cena.

Jakie sakwy motocyklowe wybrać?

Jakie sakwy, wśród tych dostępnych na rynku, wybrać? Naszą uwagę zwrócił produkt renomowanej firmy Ogio, model Saddle Bag Stealth. Dlaczego akurat one? Już wyjaśniamy! Po pierwsze są uniwersalne, czyli pasują do większości motocykli sportowo-turystycznych, sportowych, motocykli enduro i innych. Zmieniając motocykl będziesz mógł zostawić sobie swoje ulubione sakwy, zatem kupujesz je tylko raz.

Jakie sakwy na motocykl sportowy, turystyczny Ogio Saddle bag stealth 60

Wygoda jazdy autostradowej

Dużym problemem przy autostradowej jeździe z większą prędkością z bocznymi kuframi, czy sakwami, jest opór jaki oba te typy przewożenia bagażu stawiają powietrzu. Opływowy kształt stealthów sprawia, że nie tylko opór powietrza jest zmniejszony do minimum, ale też nie występuje efekt turbulencji za torbami.

Wodoodporność oraz ochrona lakieru motocykla

Sakwy uszyte są z wyjątkowo mocnego nylonu dobby 420D oraz poliestru 600D. Aby zapewnić im wodoszczelność, użyto mocnego brezentu, zintegrowanego z materiałem sakw. Dodatkowo torby wyposażono od wewnętrzej strony w teksturowane, neoprenowe ścianki boczne, których zadaniem jest dbanie o stan lakieru na boczkach motocykla. Oczywiście można swój motocykl dodatkowo zabezpieczyć przezroczystą folią w miejscach, w których sakwy mają kontakt z plastikami – to zapewni 100% skuteczność!

Sakwy są też od dołu zabezpieczone przed wysoką temperaturą, jaką generować może tłumik, bądź tłumiki.

Możliwość powiększenia rozmiaru sakw

Kolejną ciekawostką jest możliwość zwiększenia ich możliwości bagażowych. Normalnie Ogio Saddle Bag Stealth mają pojemność po 22 litry każda, ale po rozsunięciu zamków błyskawicznych ich ładowność wzrasta do w sumie 60 litrów. Dodatkowym atutem są boczne kieszenie, w które można włożyć podręczne rzeczy, aby nie musieć grzebać w czeluściach sakw w ich poszukiwaniu.

Lekka waga, atrakcyjna cena

Sakwy Ogio Saddle Bag Duffle ważą 1,8 kg, mają komfortowe rączki ułatwiające ich przenoszenie oraz… trzyletnią gwarancję producenta. A na koniec cena – 649 zł.

To co? W drogę?ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.