Wśród owianych złą sławą dróg Gruzińska Droga Wojenna mogłaby z pewnością znaleźć się w pierwszej dziesiątce. Trudne warunki drogowe, mroczna historia i dzikie krajobrazy Kaukazu jak magnes przyciągają żądnych przygody bikerów.

220 kilometrowy odcinek Gruzińskiej Drogi Wojennej łączy Tbilisi z rosyjskim Władykaukazem. Szlak zbudowano w latach 1799 i 1863 i od tamtej pory stał się on punktem zapalnym między rosyjskim wojskiem a kaukaskimi góralami, którzy pragnęli przejąć nad nim kontrolę.

Droga pnie się ostrymi jak brzytwa serpentynami od północnych rogatek Władykaukazu, przechodząc przez Wąwóz Darialski i osiągając swój szczyt  na Przełęczy Krzyżowej na wysokości 2 382 m n.p.m. Opada następnie do południowych krańców Tbilisi.  Na trasie warto odwiedzić średniowieczną fortecę Ananuri, kurort narciarski Gudauri i wąwóz Darialski z ruinami zamku Tamara.

Gruzińska Droga Wojenna – INFORMACJE

Długość trasy 220 km

Nawierzchnia asfalt/szuter

Maksymalne nachylenie bd

Maksymalna wysokość 2382 m

Serpentyny tak

Stopień trudności ekstremalny

Gruzińska Droga Wojenna – film 

Gruzińska Droga Wojenna – mapa


Wyświetl większą mapę

2 KOMENTARZE

  1. @marcin, jeśli się nie mylę to byłeś tam w sierpniu podczas słonecznej pogody. Wybierz się tam motocyklem w maju albo kwietniu i wróć żywy – wtedy pogadamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.