Droga przez Cairnwell Pass to jedna z najwyżej położonych głównych tras Szkocji. Łagodne zakręty i wzniesienia pokonuje się tutaj w dostojnym i spokojnym stylu aby napawać wzrok widokami wspaniałej okolicy. 

Cainrwell Pass to niewysoko położona przełęcz górska we wschodniej Szkocji. Droga przez nią przebiega również przez Park Narodowy Cairngorms, który obfituje w liczne gatunki drzew, krzewów, małych i większych żyjątek. Choć trasa nie wspina się na imponującą wysokość warto odwiedzić to miejsce ze względu na specyficzny urok.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Cairnwell Pass(3)

Jako początek podróży proponuję miasteczko Aboyne. Droga najpierw kieruje się na zachód do Braemar aby później biec na południe do Blairgowrie. Długość przejazdu to 98 km. Najwyższym punktem jest przełęcz Cairnwell, położona na wysokości 670 m. npm. Nie spotkacie tutaj ostrych niczym alpejskie agrafki zakrętów, za to długie i łagodne łuki będą towarzyszyć wam przez całą podróż.

Cairnwell Pass(2)

Piękno okolicy, dzika natura i zdrowe powietrze to aspekty dla których warto zapuścić się w te strony. Miłośnicy zimowych podróży muszą niestety omijać drogę A93 – od listopada do marca trasa może być nieprzejezdna z powodu zalegającego śniegu. Za to miłośnicy górskich wędrówek znajdą tutaj coś dla siebie po zamianie butów motocyklowych na trekkingowe.

Cairnwell Pass(5)

[sam id=”11″ codes=”true”]

Cairnwell Pass – informacje

Długość trasy – 98 km

Nawierzchnia – asfalt

Średnie nachylenie – bd

Maksymalna wysokość – 670 m. npm.

Serpentyny – brak

Stopień trudności – łatwy

Cainrwell Pass – mapa

Cainrwell Pass – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.