Antrim Coast Road to trasa biegnąca wzdłuż wybrzeża Północnej Irlandii. Znana jest z niewielkiego ruchu w ciągu tygodnia, jednak wraz z rozpoczynającym się weekendem rzesze motocyklistów zapełniają ją po brzegi.

Droga Antrim Coast położona jest w jednym z sześciu hrabstw, które jest częścią prowincji Ulster w Irlandii Północnej. Biegnie przez drogę A2 i liczy 66 km. Trasa ta charakteryzuje się niesamowitym widokiem na ocean z jednej strony i na strome górskie zbocza z drugiej.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Antrim Coast Road(1)

Początek drogi warto obrać w Larne i kierować się do Ballycastle. Trasa na całej długości pokryta jest dobrej jakości asfaltem. Liczba ostrych zakrętów jest wprawdzie ograniczona, ale rekompensatą będzie wspaniały krajobraz. Miejscami strome urwiska przeistaczają się w pachnące i zielone łąki, na których bujnie rozwija się lokalna flora.

[sam id=”21″ codes=”true”]

Antrim Coast Road(3)

Drogę wybudowano między 1832 a 1842 r., a jej konstruktorem był William Bald. Ten szkocki inżynier zastosował jak na tamtejsze czasy innowacyjną technikę budowy. Rozkazał wysadzić strome klify i z rozdrobnionej ziemi i skał wybudować podstawę drogi. W ten oto prosty sposób uniknął dużych różnic w wysokości trasy, co znacznie ułatwiło życie mieszkańców Antrim.

Antrim Coast Road(4)

Na co dzień Antrim Coast Road to spokojna i cicha trasa. Gdy jednak dopisze pogoda, motocykliści z całej Północnej Irlandii, ściągają tutaj aby wykorzystać wolne weekendy oddając się swojej pasji. Poziom trudności nie jest wysoki więc niedoświadczeni jeźdźcy mogą szlifować tutaj swoje umiejętności.

Antrim Coast Road(5)

Antrim Coast Road – informacje

Długość trasy – 66 km

Nawierzchnia – asfalt

Średnie nachylenie – bd

Maksymalna wysokość – bd

Serpentyny – nie

Stopień trudności – łatwy

Antrim Coast Road – mapa
Antrim Coast Road – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.