Droga SS163 Amalfitana, Włochy. Światowej sławy gwiazda wśród dróg [TRASY MOTOCYKLOWE]

-

Pośród uroczych miasteczek nadmorskiej prowincji Salerno w południowych Włoszech, wije się prawdziwy skarb: droga SS 163 Amalfitana. Jej sława sięga daleko poza Italię – to prawdziwy raj serpentyn, niesamowitych widoków i urwisk.

Zlokalizowane po zachodniej stronie Włoch, na południe od Neapolu, wybrzeże Amalfi jest popularnym celem turystycznym. Podróżując drogą wzdłuż tej pięknej linii brzegowej, można chłonąć niepowtarzalny śródziemnomorski klimat.

Leżące na trasie Amalfitany miasteczka wybudowano na bardzo stromych w tym regionie brzegach Morza Śródziemnego. Efektem takiej zabudowy są bardzo kręte drogi, które nawet w centrach wiją się niezliczonymi serpentynami.

W okresie letnim na drodze 163 panuje spory tłok. Dodatkowym utrudnieniem może być niewielka szerokość jezdni, co w połączeniu z licznymi zakrętami tworzy spore zagrożenie. Jedynym zabezpieczeniem drogi jest niewielki betonowy murek, za którym jest tylko urwisko. Problemem dla motocyklistów są także wiejące tutaj silne wiatry.

SS 163 Amalfitana  – informacje
Długość trasy: 35 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: b.d.
Maksymalna wysokość: b.d.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: łatwy

 Amalfitana  – mapa

Amalfitana – galeria

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY