Pośród uroczych miasteczek nadmorskiej prowincji Salerno w południowych Włoszech, wije się prawdziwy skarb: droga SS 163 Amalfitana. Jej sława sięga daleko poza Italię – to prawdziwy raj serpentyn, niesamowitych widoków i urwisk.

Zlokalizowane po zachodniej stronie Włoch, na południe od Neapolu, wybrzeże Amalfi jest popularnym celem turystycznym. Podróżując drogą wzdłuż tej pięknej linii brzegowej, można chłonąć niepowtarzalny śródziemnomorski klimat.

Leżące na trasie Amalfitany miasteczka wybudowano na bardzo stromych w tym regionie brzegach Morza Śródziemnego. Efektem takiej zabudowy są bardzo kręte drogi, które nawet w centrach wiją się niezliczonymi serpentynami.

W okresie letnim na drodze 163 panuje spory tłok. Dodatkowym utrudnieniem może być niewielka szerokość jezdni, co w połączeniu z licznymi zakrętami tworzy spore zagrożenie. Jedynym zabezpieczeniem drogi jest niewielki betonowy murek, za którym jest tylko urwisko. Problemem dla motocyklistów są także wiejące tutaj silne wiatry.

SS 163 Amalfitana  – informacje
Długość trasy: 35 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: tak
Stopień trudności: łatwy

Amalfitana  – film

 Amalfitana  – mapa

Amalfitana – galeria

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.