_SLIDERNowy Triumph Tiger 900 GT, Rally, Pro 2020 - dane techniczne, specyfikacja,...

Nowy Triumph Tiger 900 GT, Rally, Pro 2020 – dane techniczne, specyfikacja, wersje

-

Mimo że od premiery nowego Triumpha Tigera 900 minęło już kilka dni, jego temat w ogóle nie ostygł. Nowy Tiger jest mocniejszy, lżejszy, naszpikowany elektroniką i dostępny w trzech wersjach, także wybierając ten model Triumpha, każdy miłośnik podróży i fan bezdroży znajdzie coś dla siebie.

Autor: Mikołaj Humaj

Zacznijmy od najważniejszego, czyli silnika. Jak na Triumpha przystało, Tigera napędza rzędowa, trzycylindrowa jednostka o zwiększonej pojemności do 888 cm3 względem poprzednika. Moc maksymalna wynosi 95 KM i 87 NM, a wartości te są już dostępne w niższych partiach obrotów. Jednostka napędowa jest przesunięta do przodu, dzięki czemu poprawiony został rozkład masy, nie ingerując w prześwit motocykla, co skutkuje lepszą intuicyjnością i prowadzeniem.

Kręgosłup nowego Tigera to lżejsza, solidna rama wykonana ze stalowych rur, do której dokręcany jest tylny stelaż. Jak wiadomo jeżdżąc po bezdrożach zdarzają się upadki. To modułowe rozwiązanie sprawia, że w razie potrzeby możemy wymienić tylko uszkodzoną część ramy. Duży plus dla Triumpha za to rozwiązanie.

Triumph Tiger 900 jest dostępny w trzech wersjach. A jest to Tiger 900 – podstawowy i najbardziej budżetowy, GT i GT Pro – dla motocyklistów lubiących długie, raczej asfaltowe trasy oraz Rally i Rally Pro – dla miłośników jazdy po bezdrożach.

Będąc przy dostępnych wersjach, musimy wspomnieć o zawieszeniu. Podstawowy model jak i modele GT posiadają zawieszenie Marzocchi, natomiast Rally i Rally Pro zawieszenie firmy Showa. Na plus dla najbardziej off-roadowej wersji jest duży skok zawieszeń z kolei w wersji GT Pro można elektronicznie regulować amortyzatory.

Niezależnie od wersji, hamulce są takie same. Przód wyposażony w czterotłoczkowe, radialne zaciski Brembo Stylema, współpracujące z tarczami o średnicy 320 mm. Tył to jednotłoczkowy, pływający zacisk, współpracujący z tarczą o średnicy 255 mm. Całość wspomaga ABS… który da się całkowicie wyłączyć!

Wszystkie modele posiadają oświetlenie LED, sprzęgło antyhoppingowe, 20-litrowy zbiornik paliwa, węższą kanapę, kontrolę trakcji, wcześniej wspomniany ABS i kierownicę umieszczoną o 10 mm bliżej kierowcy, co ma niewątpliwie poprawić komfort jazdy. Różna jest natomiast wysokość siedziska: 810 mm – 830 mm dla podstawowej wersji oraz modeli GT, 850 mm – 870 mm dla modeli Rally.

Nowy, najlepszy w swojej klasie 7-calowy wyświetlacz TFT posiadają wszystkie wersje Tigera, z wyjątkiem podstawowej, która wyposażona jest również w wyświetlacz TFT, lecz 5-calowy. 

Podobnie jest z trybami jazdy, których w nowym Triumphie nie mogło zabraknąć.

W wersji Rally Pro dostępnych jest aż 6 trybów jazdy: Deszcz, Droga, Sport, Off-road, konfiguracja własna kierowcy i Off-road Pro. Natomiast wersja podstawowa oferuje nam tylko 2 tryby: Deszcz i Droga. Dzięki przemyślanemu umiejscowieniu przycisków, wszystkimi tymi ustawieniami możemy sterować w trakcie jazdy.

Brytyjczycy stanęli na wysokości zadania prezentując nowego Tigera. Ciekawe jak sprawdzi się w praktyce. Na pewno w sezonie postaramy się to zbadać…

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!
Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

ZOBACZ RÓWNIEŻ