W Rosji wystartowała Druga Motocyklowa Wyprawa za Krąg Polarny pod nazwą „Tylko na Północ”. Jej uczestnicy sprawdzą siebie i swoje motocykle podróżując w temperaturach, dochodzących do minus 60 stopni. 

Gdy większość rosyjskich motocyklistów popija gorący czaj czekając na wiosnę, niektórzy wsiadają na swoje sprzęty i jadą tam, gdzie słowo „zima” oznacza zupełnie co innego niż w Polsce. Kilkunastu motocyklistów z Moskwy, Petersburga i pięciu innych rosyjskich miast wyruszyło z miejscowości Nowy Urengoj na wyprawę, która będzie liczyć 800 kilometrów. Za kilka dni planują dotrzeć do Workuty, a po drodze za Kręgiem Polarnym zanocują na brzegu Oceanu Lodowatego. .

Pomysłodawcą wyprawy jest Oleg Kapkajew – tydzień wcześniej pokonał na motocyklu trasę z Petersburga, liczącą 4 tysiące kilometrów. Jego motocykl został zbudowany specjalnie dla potrzeb tej wyprawy na bazie starego modelu Harley-Davidson. Aby lepiej radzić sobie w  arktycznych warunkach, Oleg przekonstruował skrzynię biegów – obecnie ma ona aż 10 przełożeń – oraz dodał napęd do koła z bocznego wózka.

Wyprawa poświęcona jest setnej rocznicy pierwszej rosyjskiej ekspedycji Georgija Siedowa na Biegun Północny.

  Tylko na Północ – orientacyjna trasa wyprawy


Pokaż Tylko na Północ na większej mapie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here