Zimą za Krąg Polarny. Tak się jeździ na wyprawy motocyklowe w Rosji

-

W Rosji wystartowała Druga Motocyklowa Wyprawa za Krąg Polarny pod nazwą „Tylko na Północ”. Jej uczestnicy sprawdzą siebie i swoje motocykle podróżując w temperaturach, dochodzących do minus 60 stopni. 

Gdy większość rosyjskich motocyklistów popija gorący czaj czekając na wiosnę, niektórzy wsiadają na swoje sprzęty i jadą tam, gdzie słowo „zima” oznacza zupełnie co innego niż w Polsce. Kilkunastu motocyklistów z Moskwy, Petersburga i pięciu innych rosyjskich miast wyruszyło z miejscowości Nowy Urengoj na wyprawę, która będzie liczyć 800 kilometrów. Za kilka dni planują dotrzeć do Workuty, a po drodze za Kręgiem Polarnym zanocują na brzegu Oceanu Lodowatego. .

Pomysłodawcą wyprawy jest Oleg Kapkajew – tydzień wcześniej pokonał na motocyklu trasę z Petersburga, liczącą 4 tysiące kilometrów. Jego motocykl został zbudowany specjalnie dla potrzeb tej wyprawy na bazie starego modelu Harley-Davidson. Aby lepiej radzić sobie w  arktycznych warunkach, Oleg przekonstruował skrzynię biegów – obecnie ma ona aż 10 przełożeń – oraz dodał napęd do koła z bocznego wózka.

Wyprawa poświęcona jest setnej rocznicy pierwszej rosyjskiej ekspedycji Georgija Siedowa na Biegun Północny.

  Tylko na Północ – orientacyjna trasa wyprawy


Pokaż Tylko na Północ na większej mapie

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY