Yamaha przedstawiła enduro XTZ150S Crosser BlueFlex, przygotowane specjalnie z myślą o rynku brazylijskim. Lekka maszyna będzie przystosowana do zasilania dwoma rodzajami paliwa – benzyną i etanolem.

Zastosowany w nowej maszynie silnik to singiel o pojemności 149 cm3, który może być zasilany benzyną lub etanolem. Jego moc to 12 KM na benzynie lub 12,2 KM na etanolu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Różnica jest więc niewielka, ale zróżnicowane paliwo daje większe szanse przetrwania na brazylijskich bezdrożach, do których przystosowane jest również zawieszenie małej Yamahy – widelec teleskopowy z przodu i pojedynczy amortyzator z tyłu.

Yamaha XTZ150S (9)

Nowy XTZ produkowany będzie w dwóch wersjach, różniących się zastosowanymi przednimi tarczami hamulcowymi, o średnicy 130 lub 230 mm. Tylny hamulec to w obu wersjach bęben o średnicy 130 mm.

Yamaha XTZ150S (3)Pojemność zbiornika paliwa wynosi 12 litrów. Motocykl ma przyciągać młodych bikerów niską, wynoszącą 120 kg masą i atrakcyjną stylizacją, w której wyróżnia się rzadko stosowany przez Yamahę dodatkowy “dzióbek” pod przednią lampą.

Yamaha XTZ150S (8)Siodło na wysokości 84 cm i regulowana kierownica pozwolą odnaleźć się na nim również mniej rosłym motocyklistom. Nie podano jeszcze ceny i daty premiery. Chociaż może być niedrogo, to niestety bardzo daleko od nas.

Yamaha XTZ150S (1)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here