Yamaha przedstawiła enduro XTZ150S Crosser BlueFlex, przygotowane specjalnie z myślą o rynku brazylijskim. Lekka maszyna będzie przystosowana do zasilania dwoma rodzajami paliwa – benzyną i etanolem.

Zastosowany w nowej maszynie silnik to singiel o pojemności 149 cm3, który może być zasilany benzyną lub etanolem. Jego moc to 12 KM na benzynie lub 12,2 KM na etanolu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Różnica jest więc niewielka, ale zróżnicowane paliwo daje większe szanse przetrwania na brazylijskich bezdrożach, do których przystosowane jest również zawieszenie małej Yamahy – widelec teleskopowy z przodu i pojedynczy amortyzator z tyłu.

Yamaha XTZ150S (9)

Nowy XTZ produkowany będzie w dwóch wersjach, różniących się zastosowanymi przednimi tarczami hamulcowymi, o średnicy 130 lub 230 mm. Tylny hamulec to w obu wersjach bęben o średnicy 130 mm.

Yamaha XTZ150S (3)Pojemność zbiornika paliwa wynosi 12 litrów. Motocykl ma przyciągać młodych bikerów niską, wynoszącą 120 kg masą i atrakcyjną stylizacją, w której wyróżnia się rzadko stosowany przez Yamahę dodatkowy “dzióbek” pod przednią lampą.

Yamaha XTZ150S (8)Siodło na wysokości 84 cm i regulowana kierownica pozwolą odnaleźć się na nim również mniej rosłym motocyklistom. Nie podano jeszcze ceny i daty premiery. Chociaż może być niedrogo, to niestety bardzo daleko od nas.

Yamaha XTZ150S (1)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.